Ether One

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Ether One

Postautor: NajPhil » 04 sierpnia 2013, 22:40

Trafiłem dzisiaj na ten trailer. Pierwszoosobowa gra przygodowa ze sterowaniem WSAD-em, na silniku Unreal 3. Grafice nadano nieco komiksowego charakteru i choć nie bardzo mi on tu pasuje, to jednak robi wrażenie.

W alternatywnej rzeczywistości, pomocą osobom cierpiącym na różne psychiczne dolegliwości zajmują się lekarze o parapsychicznych talentach. Przenikając do umysłu pacjenta starają się dotrzeć do esencji problemu. Jean, młoda kobieta, którą znaleziono nieprzytomną na ulicy, wykazuje nie tylko objawy psychicznej choroby, ale również ma spore braki pamięci. Jako specjalista o największym darze musimy pomóc dziewczynie. Eksploracja jej umysłu, odnajdywanie częściowych wspomnień i łączenie ich w jakąś spójną całość, stopniowo odkryje przerażającą tajemnice i traumatyczne doświadczenia z jej życia.

Premiera w listopadzie 2013 i choć nie gram w FPP, to z tą grą chętnie się zmierzę.

https://www.youtube.com/watch?v=T7NnumO99XA
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: Ether One

Postautor: ALEX » 05 sierpnia 2013, 08:16

Mnie również zainteresował ten tytuł. Chociaż nie podobają mi się historie w alternatywnej rzeczywistości czy elementy SF, to bardzo lubię horrory psychologiczne.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 55 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 21 razy

Postautor: kassiopestka » 05 sierpnia 2013, 14:30

Pomysł fajny, ale poczekam na wasze opinie, na ile jest to straszne czy dołujące...

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 06 sierpnia 2013, 13:41

Spodobał mi się trailer, więc będę czekać na więcej informacji o tej grze ;) Być może zainteresuję się nią...na poważnie :)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 76 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: adventurka » 30 sierpnia 2013, 21:16

Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 16 marca 2014, 17:31

Cóż, nie wszystko co mogłam zobaczyć przypadło mi do gustu. Ale jest klimat, a jest on jedną ze 'składowych', które pociągają mnie w grze. Czekalska więc jestem :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Dynia
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Dynia » 28 marca 2014, 12:06

Tytuł już widziałem dziś w wersji klucza Steam na Allegro w cenie ok 40zł, fragmenty rozgrywki z filmów powyżej oraz sam zamysł gry bardzo mi się podobają.
Bardzo ładna jest też ogólna stylistyka, czy ktoś miał okazję już pograć ?
Ciekawy jestem pierwszych wrażeń, sam zamierzam za jakiś czas kupić i jeśli ktoś grał to proszę o opinię czy warto nabyć.

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: NajPhil » 31 marca 2014, 19:37

Pograłem 20 minut, ale musiałem przerwać. Byłem zmęczony, a widok FPP połączony z dość żywymi barwami, szybkim sposobem przemieszania się oraz sytuacjami, gdy musimy patrzeć na wyświetlane obrazy wspomnień, które strasznie "mrugają", sprawiły, że mnie rozbolała głowa i zaczęło być niedobrze.

Nie poddaje się jednak, bo to, co zdążyłem zobaczyć bardzo mi się podoba. Silnik Unreal świetnie się sprawuje i gierka wygląda naprawdę ładnie. Historia i sposób jej opowiedzenia też robi wrażenie. Na początku angielski w grze nie jest specjalnie wyszukany i nie operuje słownictwem z pogranicza medycyny i psychiatrii, ale trochę się boję co będzie dalej. Co prawda włączyłem wyświetlanie napisów, ale ciężko jest czytać przy tak dynamicznym sposobie poruszania się. I jeszcze jeden ciekawy zabieg, którego mechanizmu na razie nie mogę niczym uzasadnić, możemy mieć tylko jeden przedmiot przy sobie, co sprawia, że trzeba wyszukiwać odpowiednie miejsca na odłożenie niepotrzebnego drobiazgu, by wziąć do ręki inny.
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Dynia
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Dynia » 01 kwietnia 2014, 13:41

Dzięki za informację, będę kupował. :okok:

Jeżeli to takie miganie ekranu jak myślę najwyżej sobie popatrzę w druga stronę :chory:

Awatar użytkownika
Fantom
Obserwator

Postautor: Fantom » 08 lipca 2015, 21:17

Wczoraj ukończyłem i muszę przyznać, że w nurcie "nowoczesnych" gier przygodowych to jeden z najlepszych tytułów z jakimi się zetknąłem.
Na plus: dojrzała fabuła, umiejętnie poprowadzona narracja, której udaje się uniknąć melodramatyzmu oraz zagadki wymagające nie tylko kojarzenia pozyskanych informacji, ale także bardzo dokładnej eksploracji.
Gdybym miał wskazać jakąś istotną wadę, to byłby to dość wysoki próg wejścia. Gra niewiele tłumaczy, a jeśli już to dość subtelnie, dlatego początek to takie trochę błądzenie po omacku.
Co najciekawsze, całą grę można ukończyć pomijając wszystkie łamigłówki (z wyjątkiem pierwszej). Gra zamienia się wtedy w "symulator chodzenia", ale konsekwencją takiego podejścia jest niemożliwość obejrzenia dodatkowego zakończenia.

W alternatywnej rzeczywistości, pomocą osobom cierpiącym na różne psychiczne dolegliwości zajmują się lekarze o parapsychicznych talentach. Przenikając do umysłu pacjenta starają się dotrzeć do esencji problemu. Jean, młoda kobieta, którą znaleziono nieprzytomną na ulicy, wykazuje nie tylko objawy psychicznej choroby, ale również ma spore braki pamięci. Jako specjalista o największym darze musimy pomóc dziewczynie. Eksploracja jej umysłu, odnajdywanie częściowych wspomnień i łączenie ich w jakąś spójną całość, stopniowo odkryje przerażającą tajemnice i traumatyczne doświadczenia z jej życia.

To chyba o jakiejś innej grze ;)

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 76 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: adventurka » 08 lipca 2015, 21:37

Chyba jednak o tej ;)
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Wróć do „E”