Nikopol: secrets of the immortals - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
33%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
33%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
33%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Nikopol: secrets of the immortals - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 07 stycznia 2012, 16:25

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: Nikopol: secrets of the immortals - ocena użytkownika

Postautor: NajPhil » 26 października 2013, 13:59

Muszę powiedzieć, że jestem zachwycony. Ta gra wpadła mi w łapki przypadkiem i czekała 2 lata aż nie mając żadnej alternatywy w końcu ją zainstalowałem. Przyczyną mojej niechęci był fakt, że to gra z widokiem FPP. Nigdy jakoś nie polubiłem takich rozwiązań.

Trzeba powiedzieć, że z tym zwlekaniem dałem ciała koncertowo i to podwójnie. Po pierwsze jakoś nie skojarzyłem tego produktu z uniwersum stworzonym przez Enki Bilala - choć tytuł ewidentnie na to wskazywał. To jest tak interesująca koncepcja i barwny świat, że odpaliłbym tę grę nawet na czarno-białym monitorze, mając zepsuty kontroler i częściowo niedowidząc. Dawno temu obejrzałem film Immortal i z miejsca się zakochałem. Później przejrzałem komiksy oraz mnóstwo różnego rodzaju fanowskiej twórczości, bazującej na tych dziełach. Jest moc.

Po drugie, tak unikany przeze mnie sposób rozgrywki okazał się bardzo przyjazny. Naprawdę świetnie się bawiłem zwiedzając lokacje i podziwiając wszystko oczami bohatera. Fabuła działa na wyobraźnię, zagadki i łamigłówki są dobrze pomyślane - czyli wymagają zastanowienia i kombinowania, ale nie zmuszają do chwytania za solucję. Co prawda w grze można umrzeć i jest parę czasówek, ale automatycznie pojawia się opcja powtórzenia zadania.

Ocena: 9/10

Serdecznie polecam, choć mój brak ogrania w przygodówki FPP może tu wpływać na moją wysoką ocenę.

Polecam też film:
http://www.filmweb.pl/Immortal.Kobieta.Pulapka

I klimatyczny klip:

http://www.youtube.com/watch?v=t1dtulPD-CM
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
tiger250
Obserwator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: tiger250 » 20 stycznia 2015, 13:39

A ja na przekór, nie zgadzam się zupełnie z ocena jaka grze wystawił NajPhil. Grę skończyłem w ciągu jednego dnia, kilka zagadek było dla mnie tak nielogicznych, że sam nie wiem jak udało mi się to wykombinować. Niestety często odbywało się to metodą: próbuj wszystkiego na wszystkim. Graficznie, nie jest najgorzej, ale kreski Sokala jakoś w tej grze nie dostrzegłem. Najbardziej irytowało mnie, to czego nie znoszę w przygodówkach - czasówek oraz możliwości śmierci. Co w tej grze zdarzało się często :)

Ocena: 4-5/10

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 08 marca 2016, 17:49

Oj tak, czasówek jest tu mnóstwo, ale na szczęście przeważają zagadki typowo logiczne. Sporo recenzentów twierdzi, że gra jest prosta, z czym pozwolę się nie zgodzić, bo sam chyba z godzinę pociłem się przy próbie zakodowania karty (za drugim razem, ten pierwszy faktycznie jest łatwy) ;) Chyba że to efekty mojej nieuleczalnej głupoty, trudno orzec ;) Co ciekawe, dwa razy przyjdzie nam nawet strzelać do celu z broni palnej. To wszystko (łamigłówki, czasówki, celowniczek itd.) sprawia, że gra jest dosyć urozmaicona i te 7-8 godzin przy niej spędzone upływa szybko i ciekawie. Plusem jest też ładna grafika, animacje o komiksowym zacięciu i ścieżka audio. Fabuła, cóż, bez znajomości komiksu ciężko za wszystkimi wydarzeniami nadążyć - zachęcam do lektury recenzji gry, które co nieco poszerzają wiedzę i pozwalają szybciej wciągnąć się w akcje. Warto spróbować, przyzwoita produkcja. 6,5/10.
Obecnie grane: Samorost 3 (PC), RIME (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Wróć do „Nikopol: secrets of the immortals”