Ni.Bi.Ru: wysłannik bogów - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
6%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
9
53%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
6
35%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
6%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Ni.Bi.Ru: wysłannik bogów - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 07 stycznia 2012, 16:39

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Re: Ni.Bi.Ru: wysłannik bogów - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 03 marca 2012, 12:10

Nie każda gra musi wyciskać z nas wszystkie poty czasami dobrze zagrać w gry lekkie, łatwe i przyjemne. Takie jak NIBIRU. Gdyby się uprzeć to zawsze można znaleźć w grze coś co się nie podoba. Ja daję 7/10 właśnie dlatego że nie musiałam się bardzo wysilać.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Prymus » 03 marca 2012, 13:37

9/10

Samej grze nie mam nic do zarzucenia, tylko ja jakoś nie przeżywałem większych emocji z tej gry. Jedynie czasówki podwyższały na chwilę oziom adrenaliny. W związku z tym, że nie pamiętam dokładnie tej gry, na tym zakończę.
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 26 razy

Postautor: twig » 03 marca 2012, 19:11

7/10

Nibiru, gra stworzona przez ludzi z nieistniejącego już czeskiego studia Future Games. Cierpi na ten sam syndrom, co pozostałe ich gry (Alter Ego, czy Black Mirror) - kiepskie zakończenie. Na szczęście nadrabia świetną atmosferą i ładną grafiką. Polska wersja nie jest może najlepsza, ale zdecydowanie bije pod tym względem wyczyny tłumaczy w Black Mirror.

Sama gra przejdzie chyba do historii ze względu na niekonwencjonalny sposób otwierania pancernych drzwi - zostało to nawet sparodiowane w amatorskiej grze "Pięć Śmiertelnych Demonów" (Five Lethal Demons) czeskiego OFF Studio. W grze pojawia się również polski akcent - w hotelu spotykamy polskiego muzyka (który oczywiście okazuje się pijany - ach te stereotypy).

[Notka dla kolekcjonerów: w Polsce pierwotnie wydało tę grę OniGames (w cenie 19,99 zł). Później, już pod szyldem City Interactive, można było kupić Nibiru w serii KillerPrice za 4,99 zł. Nibiru zostało też dodane do czasopisma CD-Action (8/2006).]
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Postautor: Adam_OK » 25 lutego 2013, 19:40

OCENA GRY:8/10
ZALETY:
+ niezła fabuła
+ zagadki
+ grafika
+ muzyka
WADY:
- za krótka
- za prosta
- kilka innych drobnych niedociągnięć
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 13 października 2013, 17:36

7-

W Nibiru grało mi się przyjemnie, ale fabuła nie wciągnęła mnie na tyle, bym dobrze ją zapamiętał. Brakuje klimatu znanego z Black Mirror, poza tym jest po prostu nieźle, ale bez błysku.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 12 stycznia 2014, 16:46

No cóż, własnie przechodzę, jestem w połowie, ale się wypowiem :)

tak jak wszyscy, uważam że największą wadą jest brak wciągającej fabuły, akcji. potwierdzam również łatwość gry. dla kogoś może to być przeszkodą, ale mnie pasuje.
Moja strona z recenzjami gier:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Shadow » 12 stycznia 2014, 19:42

Ostatnia dobra przygodówka firmy Future Games, która wcześniej miała na koncie pierwsze Black Mirror. Samą produkcję wspominam całkiem dobrze, tylko irytowała mnie zagadka z kulkami. Nigdzie nie było wskazówek, jak ją rozwiązać, poza tym wszystko było z nią ok. Dla mnie 8/10.

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Xantia » 04 lutego 2015, 15:55

Bardzo przyjemna gra. Też się trochę namęczyłem przy tych kulkach. Zacząłem już wątpić w swoje możliwości logicznego myślenia, ale w końcu zmieniłem "klucz", sposób układania i pokonałem problem. Miło się grało. Daję 8/10

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: ALEX » 04 czerwca 2015, 12:46

Całkiem sympatyczna przygodówka od twórców Black Mirror. Czuć to po stylu oprawy graficznej i interface co jest dużym plusem. Fabuła wciąga i spodoba się fanom poszukiwaczy artefaktów, szkoda tylko że wraz z koncem gry historia wyraźnie zwalnia.

OCENA: 8/10

PLUSY:
- ladna grafika
- wciągająca historia...
MINUSY:
- ...która zwalnia pod koniec
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: DirkPitt1 » 06 listopada 2015, 13:31

Z gry pamiętam dość średnią fabułę, niezłą grafikę i nienajgorszą muzykę. Bardzo spodobały mi się lokacje, a zwłaszcza Most Karola, nazistowską kopalnię i otaczający ją las, oraz piramidy w Meksyku. Zagadki również są w porządku, dość proste może z wyjątkiem układania kulek w Meksyku. Mamy też ze dwie sytuacje, w których trzeba grać na czas. Na szczęście nie irytują.
Kiedy na pewnym biurku w grze zobaczyłem grę Black Mirror, to aż się uśmiechnąłem. Mały szczególik, a cieszy.
W grze spolonizowano tylko teksty, co uznaję za plus. Dzięki temu można usłyszeć jak Czesi kaleczą lekko angielski.
W sumie postawię 8.

Plusy:
Urokliwe lokacje
Przyzwoite zagadki
Polonizacja tylko kinowa

Minusy:
Dość przeciętna fabuła
Ostatnio ukończone: La Noire, Cayne
W trakcie: Gabriel Knight 2
W planie: pożyjemy, zobaczymy

Awatar użytkownika
noctropolis
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: noctropolis » 01 czerwca 2016, 10:53

Nibiru jest produkcją bardzo klimatyczną. Wciąga już od samego początku, autorom udało się stworzyć bardzo fajny klimat odwiedzanych miejsc. Tytuł oferuje ciekawą, wciągającą fabułę i tajemniczą, niepokojącą atmosferę. Same lokacje przygotowane są świetnie (szczególnie Praga). Ogólnie lokacje są bardzo klimatyczne, czuje się jakby się tam było. Postacie poboczne fajne wykreowane, wzbudzają sympatię. Całości atmosfery dopełnia niezła muzyka. Dubbing za to jest... dziwaczny. O ile główny bohater pod tym względem prezentuje się dobrze, o tyle część postaci pobocznych straszliwie kaleczy angielską wymowę. Rozumiem, że może mieć z tym problem przeciętny Czech, no ale do dubbingu gry powinno się chyba dobierać osoby, które jako tako się wysławiają w tym języku. Tu wygląda, jakby wzięli do tego pierwszych lepszych ludzi, którzy akurat byli w pobliżu, tym bardziej, że brzmienia ich głosów często nie pasują do wizerunków postaci. Występują też dziwne pauzy czasowe miedzy liniami dialogowymi (animacja mówienia jest jakby dłuższa niż trwający dubbing, czasem dość znacznie). Gra jest bardzo liniowa pod tym względem, że czasami aż się prosi o wykonanie jakiejś akcji na logikę (choćby połączenie dwóch przedmiotów, użycie czegoś na czymś), a gra pozwoli na nią dopiero wtedy, gdy jest to uzasadnione fabularnie. Jest to denerwujące, bo przez to nieraz piętrzą się przedmioty w ekwipunku, a do tego trzeba wielokrotnie próbować tych samych akcji, aż w końcu nadejdzie "ta chwila". Dobrym rozwiązaniem z kolei (podobnie jak w Black Mirror) są znikające już "zużyte" hotspoty (te, które przeznaczone zostały tylko do obejrzenia i te, na których potrzebna akcja została już wykonana). Tytuł ten ogólnie należy do dość prostych (ale też bez przesady), natomiast w kilku miejscach oferuje dziwne rozwiązania, gdzie trzeba zerknąć do solucji. Przykładowo, nigdy bym sam nie wpadł na hasło do 2 komputera. Gra nie jest niestety wolna od problemów technicznych - od czasu do czasu zawiesza się (crashuje), nie można jej zminimalizować do pulpitu, i co najgorsze, znikają zapisy (niby zapisuje się grę, a potem na slocie pozostaje zapis wcześniejszy - to jest niedopuszczalne). Być może to wszystko wynika z jakiejś niezgodności z Windows 7, nie wiem. Teraz napiszę o kwestiach, które zdenerwowały mnie całkowicie. Będąc we Francji w hotelu przydarzył mi się glitch z keczupem (trzeba go podnieść z lady, a na wskutek błędu jest on blokowany przez stojącą postać, której nie powinno tam już być), co kończy się całkowitym zacięciem i niemożnością ruszenia dalej. Szukając rozwiązania po forach napotkałem na informację, że jest to częsty glitch, a w dodatku podobnych jest więcej (m.in. wcześniej w kopalni z dynamitem, który jakoś szczęśliwie ominąłem). Pod koniec gry (w ostatniej piramidzie w Meksyku) zdarzyła mi się podobna "ściana", kiedy to na wskutek jakiegoś błędu (być może zła kolejność działań przy próbach zdobycia i użycia gipsu i wody) zniknęły w lokacji hotspoty i nic nie dało się zrobić. To żenujące ze strony autorów, że po tylu błędach w grze nie pokusili się o przygotowanie patcha. Dwukrotnie w opisanych sytuacjach musiałem ratować się zapisem ściąganym z forum (do tego doszedł trzeci raz przy idiotycznej zagadce z kulkami, którą doprowadziłem prawie do końca i na tym końcu ugrzęzłem). Nie mam pojęcia, jak ocenić tą grę. Gdyby była wolna od tych problemów technicznych to myślę, że siódemeczka, czy nawet ósemeczka by wskoczyła za klimat i fabułę. A tak? Co mam sądzić o grze, która oprócz wcześniej opisanych kłopotów, w co najmniej trzech miejscach nie daje się skończyć bez ratowania się cudzym save? Najchętniej odjął bym tutaj naprawdę sporo, no ale żal mi dać mniej niż 6, bo klimat gry jest super (składają się na niego głównie świetnie zrobione lokacje), więc tyle właśnie daję.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Obserwator

Postautor: DirkPitt1 » 03 czerwca 2016, 12:17

noctropolis pisze: Dubbing za to jest... dziwaczny. O ile główny bohater pod tym względem prezentuje się dobrze, o tyle część postaci pobocznych straszliwie kaleczy angielską wymowę. [...] Tu wygląda, jakby wzięli do tego pierwszych lepszych ludzi, którzy akurat byli w pobliżu [...] Gra nie jest niestety wolna od problemów technicznych - od czasu do czasu zawiesza się (crashuje), nie można jej zminimalizować do pulpitu, i co najgorsze, znikają zapisy (niby zapisuje się grę, a potem na slocie pozostaje zapis wcześniejszy - to jest niedopuszczalne). Być może to wszystko wynika z jakiejś niezgodności z Windows 7, nie wiem. Teraz napiszę o kwestiach, które zdenerwowały mnie całkowicie. Będąc we Francji w hotelu przydarzył mi się glitch z keczupem (trzeba go podnieść z lady, a na wskutek błędu jest on blokowany przez stojącą postać, której nie powinno tam już być), co kończy się całkowitym zacięciem i niemożnością ruszenia dalej. Szukając rozwiązania po forach napotkałem na informację, że jest to częsty glitch, a w dodatku podobnych jest więcej (m.in. wcześniej w kopalni z dynamitem, który jakoś szczęśliwie ominąłem). Pod koniec gry (w ostatniej piramidzie w Meksyku) zdarzyła mi się podobna "ściana", kiedy to na wskutek jakiegoś błędu (być może zła kolejność działań przy próbach zdobycia i użycia gipsu i wody) zniknęły w lokacji hotspoty i nic nie dało się zrobić.

Mnie akurat wydaje się, że taki sposób wymowy został wybrany celowo. Główny bohater (jeśli dobrze pamiętam, Anglik) mówi z właściwym akcentem, natomiast spotykanie przez niego postacie pochodzą z innych krajów, więc to naturalne, że kaleczą akcent. Jakkolwiek by nie było naprawdę, moim zdaniem dodało to grze realizmu.

Co do zawieszania się i znikających save'ów, to chyba rzeczywiście niezgodność z Win 7. Grałem dawno temu na XP i nie miałem takich problemów. Jeśli chodzi o wspomniane problem z ketchupem, dynamitem i w Meksyku, to słyszałem o tych błędach, ale przeszedłszy grę w sumie trzykrotnie, nie natrafiłem na nie ani razu. Może to po prostu pechowa płytka z grą? :P
Ostatnio ukończone: La Noire, Cayne
W trakcie: Gabriel Knight 2
W planie: pożyjemy, zobaczymy

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 01 września 2016, 02:22

7/10, ale właściwie to 6+

A zagadka ze szczurem i dynamitem weszła do TOP3 idiotycznych kombinacji, jakie widziałem w grach :)

Wróć do „Ni.Bi.Ru: wysłannik bogów”