The next big thing - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
6
32%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
4
21%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
8
42%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
5%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: The next big thing - ocena użytkownika

Postautor: Gocciana » 12 sierpnia 2013, 21:29

To jeszcze jarecki daj ocenę i będzie ..cud, miód i orzeszki. Już i tak zasiałeś we mnie ziarenko zwątpienia, czy aby niesłusznie (za nisko) gry nie oceniłam :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 12 sierpnia 2013, 21:42

Dawno już grałem w TNBT, ale na pewno nie przebili teł z The Dark Eye - Klątwa Wron. Były niesamowicie plastyczne aż do 4 rozdziału, gdzie zrobiły się po prostu bajeczne. Jeśli na tym Ci zależy, to polecam bardzo, chociaż to na tyle dobra produkcja, że broni się i bez specjalnego zwracania uwagi na grafikę.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 12 sierpnia 2013, 21:50

W ankiecie dałem 8, ale tylko dlatego, że przy 8 jest taki, a nie inny opis. W mojej skali ocen to by była 7... no ale chyba nie o cyferki tutaj chodzi ;)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 12 sierpnia 2013, 21:54

wujo444 pisze:Dawno już grałem w TNBT, ale na pewno nie przebili teł z The Dark Eye - Klątwa Wron. Były niesamowicie plastyczne aż do 4 rozdziału, gdzie zrobiły się po prostu bajeczne. Jeśli na tym Ci zależy, to polecam bardzo, chociaż to na tyle dobra produkcja, że broni się i bez specjalnego zwracania uwagi na grafikę.

Wujkowski (jak mawia pestka ;)), nie przebili. Piszę to ja - mod, narażając się na zarzut, że świadomie offtop robię. Nie mogłam sobie odmówić :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 13 sierpnia 2013, 02:50

Jarecki - czuję, że będziemy się lubić. :D A ta skokowa animacja - chodzi ci o to, jak postacie się przemieszczają? To jest patent Pensulo przecież, żeby nie trzeba było czekać, aż bohater przemaszeruje przez całą planszę, więc on materializuje się tam, gdzie zrobisz dwuklik, w odległym miejscu. :)
Gry Pendulo to małe majstersztyki pod każdym względem, szkoda tylko, że właśnie małe. :P :P :P
A z wujkowskim muszę się zgodzić jedynie z tym "zmarnowanym" potencjałem, w sensie, że jeśli nic więcej nie powstanie w tym uniwersum, to naprawdę będzie to trochę zmarnowany potencjał. Szkoda tych wszystkich potworów, całego tak fajnie pomyślanego świata, Poety Bólu itp. Absolutnie powinni ich jeszcze raz (albo i nie raz) wykorzystać.

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy

Postautor: jarecki83 » 13 sierpnia 2013, 22:07

kassiopestka pisze:Jarecki - czuję, że będziemy się lubić. :D A ta skokowa animacja - chodzi ci o to, jak postacie się przemieszczają? To jest patent Pensulo przecież, żeby nie trzeba było czekać, aż bohater przemaszeruje przez całą planszę, więc on materializuje się tam, gdzie zrobisz dwuklik, w odległym miejscu. :)
Gry Pendulo to małe majstersztyki pod każdym względem, szkoda tylko, że właśnie małe. :P :P :P
A z wujkowskim muszę się zgodzić jedynie z tym "zmarnowanym" potencjałem, w sensie, że jeśli nic więcej nie powstanie w tym uniwersum, to naprawdę będzie to trochę zmarnowany potencjał. Szkoda tych wszystkich potworów, całego tak fajnie pomyślanego świata, Poety Bólu itp. Absolutnie powinni ich jeszcze raz (albo i nie raz) wykorzystać.

Raczej o to, w jaki sposób postacie chodzą, podnoszą przedmioty itp, niezbyt to wszystko płynne i wygląda raczej jak animacja poklatkowa, a nie komputerowa. Trochę dziwię się, że tak uparcie nie próbują tego jakoś ulepszyć, może dostali szlaban od Pixara czy Disneya, żeby nie próbować im w jakiś sposób dorównać? :) Niemalże cała oprawa audiowizualna jest dopieszczona jak to tylko możliwe, przedmiot wielkości znaczka pocztowego ma tyle detali, że gdyby go powiększyć do pełnego ekranu, to pewnie też by dobrze wyglądał... i na tle tak szczegółowej grafiki właśnie ta nieszczęsna animacja trochę kłuje w oczy...
A patent z teleportacją to też fajny feature, ale w sumie wolałbym płynną animację niż całkowite jej pominięcie. Zawsze mi się wydawało, że fani przygodówek, to ludzie, którym się nie spieszy i myślę, że wystarczyłoby gdyby postać mogła "teleportować" się do innej lokacji, a nie jeszcze w jej obszarze.
Cała ta spółka potworów faktycznie jest fajna, a jak komuś mało to polecam jeszcze pierwowzór TNBT - Hollywood Monsters.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 14 sierpnia 2013, 14:46

No ja w to koniecznie muszę zagrać, tylko że chyba nie ma wersji ENG... :(

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: ALEX » 14 sierpnia 2013, 14:52

Jest Patch wprowadzający angielskie napisy. :)
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Annica
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: Annica » 14 sierpnia 2013, 14:55

Pierwowzór lepszy. Chciałam kiedyś zrobić polską wersję, ale nikt nie chciał mi pomóc z technikaliach...
Kontakt w sprawach forum: annica(at)przygodomania(kropka)pl
Mój kanał na YT: KLIK

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 14 sierpnia 2013, 22:00

To dobra wiadomość, że jest patch. Jak grałam w Tajne Akta 3 po niemiecku, a teraz w Jacka Keane'a 2, i robiłam tłumaczenia dema, to tak sobie myślałam, ze mogłabym się porwać na spolszczenie, tylko właśnie przydałby się ktoś od kwestii technicznych, to raz, i czas, którego nie mam, to dwas... :(

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 16 sierpnia 2013, 19:11

Weźcie się i na tłumaczenia porwijcie dziewczyny :D Szczególnie ten ...'mniemniecki' (na pestkę liczę - w miarę czasu :) mam to na względzie) - taka prywata :) Co do technikaliów, to jeżeli rozpuści się wici, że osoby pomocne pilnie poszukiwane są, pewnie paru 'ktosiów' się znajdzie, mam nadzieję :D

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 16 sierpnia 2013, 21:38

Ja tak sobie myślę, że na emeryturze, jak będę obrzydliwie bogata (co daj Boże jamen), to sobie będę robić amatorskie spolszczenia z niemieckiego. :P
Teraz to nie wiem, jak musiałabym dobę rozciągnąć... :E Już na to demo Jacka zarywałam nocki przez tydzień albo i lepiej. Jest to bbb pracochłonna rzecz, niestety.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 16 sierpnia 2013, 21:43

Pewnie nie dożyję, ale w... Najwyższym nadzieja, matka głupich i ostatnia deska ratunku :D Amen :)

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 28 sierpnia 2013, 21:43

Rewelacyjny tytuł. Bardziej to film interaktywny niż przygodówka, ale dla mnie to żaden minus.
Humor w TNBT jest niedościgniony. Dialogi są mistrzowskie, pełno w nich zabawy słowem i wzajemnej uszczypliwości :D
Liz Allaire należą się liczne ukłony - za niebywale efektowny taniec, za strojenie min do wypchanego niedźwiedzia, za swoje specyficzne powiedzonka i reakcje, za... całokształt. Tej kobiety nie można nie kochać :)
W żadnej innej grze nie widziałem tak wyrazistych postaci drugoplanowych - każda z nich posiada własną, świetnie nakreśloną osobowość. Uwielbiam je wszystkie, może poza Ann Marie, która wkurzała mnie kropkowaniem, przecinkowaniem i nawiasowaniem.
Oprawa audiowizualna jest bardzo dobra i świetnie dopasowana do uniwersum. Świat pełen potworów jest.... znacznie ciekawszy niż nasz :)

Na koniec cecha która czyni z TNBT film idealny - spójność poszczególnych elementów. Wszystko się ze sobą klei, nie ma dłużyzn, nie ma nudy, nie ma niczego, co mógłbym uznać za wadę.
Film idealny nie musi być idealną przygodówką - TNBT jest tytułem, który nie sprawia niemal żadnych problemów, no i... szybko się kończy. Zbyt szybko.

8.5/10 (w ankiecie 9).
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 29 sierpnia 2013, 14:18

Podpisuję się ręcamy i nogamy [przecinek], pomijając [przecinek], że sposób konwersacji Ann Marie przyprawił mnie o atak śmiechu [kropka]. :P :P :P :rotfl2:
Vicku, fajnie, że nie tylko ja jestem zakręcona na punkcie tej gry. Ech, może coś jeszcze stworzą w tym uniwersum...

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 29 sierpnia 2013, 20:37

Pestka... :D jak zobaczyłam, że odpowiedziałaś pod oceną Vicka to pomyślałam sobie, że po raz kolejny (4ty chyba? :D ) chciałaś tę grę ocenić i że znów się zdziwisz i zaskoczysz samą siebie, że już to zrobiłaś :E

kassiopestka pisze:Ech, może coś jeszcze stworzą w tym uniwersum...
Oby :D gdyby twórcy zechcieli umieścić w tym świecie kolejną historię... ech, byłoby to potwornie interesujące i interesująco "potworne" :E
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 30 sierpnia 2013, 00:57

Już mi się wyświetla, że oceniłam, tak ze istnieje spora szansa, że na tych 3 czy 4 razach poprzestanę. :P :P :P
Ja po prostu jak pies Pawłowa reaguję na wątki z ulubionymi grami. ;P

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: ALEX » 30 sierpnia 2013, 08:11

kassiopestka pisze:Vicku, fajnie, że nie tylko ja jestem zakręcona na punkcie tej gry.

To jest nas troje, bo również fanatycznie uwielbiam tę grę. :D
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2013, 15:52 przez ALEX, łącznie zmieniany 1 raz.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 30 sierpnia 2013, 15:31

Hau, hau, myślę, że jest na więcej, tam ktoś jeszcze się wcześniej fajnie o tej grze wypowiadał. :)

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Domino » 29 listopada 2014, 00:05

Gra fantastyczną grafikę, naprawdę można grać tylko dla niej. Humor też jest na przyzwoitym poziomie. Fabułą jak i wykreowany świat ciekawy. Bohaterów lubi się od razu. Problem są za proste zagadki, które powodują, ze gra kończy się zbyt szybko :(
8/10

Wróć do „Next big thing, The”