Necronomicon: świt ciemności - wydanie

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: Necronomicon: świt ciemności - wydanie premierowe

Postautor: ALEX » 02 lutego 2014, 10:45

Urszula pisze:Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Bo dopisuje im rewelacyjny humor i stwierdziły że też odwzajemnią się drobną uszczypliwością. :) No i mają odwagę się przyznać że robią to celowo. :) Nie muszą kryć tego zmieniając temat rozmowy, czekać na okazje do złośliwości czy obgadywać mnie poza forum jak niektórzy. ;)

Mnie jest to obojętne, czy jest to wydanie premierowe czy nie.

Hmmm wydedukowałem, że skoro chcesz wiedzieć czy upewniłem się jakie wydanie jest premierowe to jednak nie jest Ci to obojętne. Bo zazwyczaj ludzie nie pytają o rzeczy które kompletnie ich nie interesują. To jak pytać jaka jest dziś temperatura w Suwałkach nie mając zamiaru tam jechać. :)

Na uzupełnianie twoich wiadomości nie mam czasu. :D

Urszulo, ale ja Cię o to nigdy nie prosiłem. :) To robię dobrze sam. :) Napisałem przecież, że to miała być wiedza tylko dla ciebie. ;)

Kiełbaso, były 2 rodzaje tekturek. Pierwsze to takie o którym piszesz (z tym że oprócz CD-Case były też koperty i DVD boxy) . Drugie do duża tekturowa koperta do której były wkładane płyty w kopertach i jakaś pseudo papierowo wkładka-instrukcja. Jak chodziłem do liceum pełno było tego w kioskach pod nazwami "Cośtam Gra". :)

Adventurka: W przypadku tych wszystkich gier wydanych potem w kioskowych tekturkach, jeżeli się nie mylę, nigdy nie było kart rejestracyjnych od dystrybutora. Karty były dorzucane tylko do normalnych wydań i reedycji. W Necronomiconie jest normalna karta rejestracyjna i nie ma na żadnym elemencie jakiegoś dopisku wspominającego że to mogła być seria wydawnicza.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Postautor: Urszula » 02 lutego 2014, 11:04

ALEX pisze:No i mają odwagę się przyznać że robią to celowo. :) Nie muszą kryć tego zmieniając temat rozmowy, czekać na okazje do złośliwości czy obgadywać mnie poza forum jak niektórzy. ;)

Zapędzasz się, cytujesz coś, co tutaj miejsca nie miało. Dyskutuj na temat wydania, a nie swoich wyimaginowanych przypuszczeń. Proszę, bez osobistych wycieczek pod mój adres.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: ALEX » 02 lutego 2014, 11:59

Urszula pisze:
ALEX pisze:No i mają odwagę się przyznać że robią to celowo. :) Nie muszą kryć tego zmieniając temat rozmowy, czekać na okazje do złośliwości czy obgadywać mnie poza forum jak niektórzy. ;)

Zapędzasz się, cytujesz coś, co tutaj miejsca nie miało. Dyskutuj na temat wydania, a nie swoich wyimaginowanych przypuszczeń. Proszę, bez osobistych wycieczek pod mój adres.

Masz pretensje, a sama przecież sprowokowałaś tę rozmowę. I doskonale zdajesz sobie sprawę o czym mówię. Nie chcesz porozmawiać o tym na forum zapraszam do rozmowy na PW/Gadu. Nie chcesz wcale rozmawiać i wolisz zamknąć sprawę by na forum nie robić śmietnika. Nie ma sprawy. Ale ja również nie życzę sobie więcej pod moim adresem złośliwości, sugerowania że niby coś zmyślam i pisania poza forum że jestem delikatnie mówiąc fuj. :P

Sama wybierz odpowiednie wyjście i wróćmy do właściwej rozmowy, bo dalej nie wiem czy był polski karton czy nie. :mysli:
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy

Postautor: adventurka » 02 lutego 2014, 15:58

To mi też daje do myślenia - aukcja Allegro - od razu zaznaczam, że nie nie mam nic wspólnego z tym sklepem.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy

Postautor: adventurka » 06 marca 2016, 14:54

Zginął nam obrazek z pierwszego posta, więc wstawiam to, co ja mam:
  • plastikowy box na płyty
  • dwie płyty CD z grą po polsku
  • instrukcja - kartka A4 złożona na pół
  • na pewno nie było kartonowego pudełka, tylko tekturka A4 przykryta ulotką reklamową ( nie zachowałam tego)
  • karta rejestracyjna prawdopodobnie była (nie zachowałam jej i nawet tego nie pamiętam, a jedynym potwierdzeniem mogłoby być zdjęcie z archiwalnej aukcji na Allegro)
Obrazek
Obrazek

Mimo wcześniejszej dyskusji nie wiem do końca, co to jest. Wydaje mi się, że to wydanie premierowe, a w każdym razie pierwsza wersja wydania premierowego Necronomiconu w Polsce. O nim prawdopodobnie pisze autor recenzji z października 2001 między innymi to, że na okładce pudełka były błędy (zobacz w rozdziale Polonica). Być może dlatego wydawca zmienił tę okładkę na inną, zresztą bardziej efektowną?
Okładka pudełka
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Re: Necronomicon: świt ciemności - wydanie

Postautor: Sir_Kiełbasa » 31 sierpnia 2018, 15:58

Znalazłem takie coś (SS91 i 92 6-8 2001):

Obrazek

Nie wiem, kiedy CODA przestała istnieć i zastąpił ją Lemon, ale może jeszcze zdążyła wypuścić jakąś partię pod swoją nazwą.

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: porfirion » 31 sierpnia 2018, 22:02

Sir_Kiełbasa pisze:Nie wiem, kiedy CODA przestała istnieć i zastąpił ją Lemon

Daty podaję za GOL-em, nie wiem, na ile to pewne i sprawdzone dane, ale nie bardzo mam czas szukać teraz innego źródła.

I według ich informacji istniała jeszcze w maju 2001, a w połowie sierpnia już nie: https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=1528 - ten news z 28 maja wspomina o grze Who Wants to Beat Up a Millionaire, który ma wydać CODA, ale ostatecznie gra ukazała się dopiero 15 sierpnia i według GOL-a, wydana już przez Lemon: https://www.gry-online.pl/gry/beat-up-a ... aire/zaaed

Ja się natomiast zastanawiam, jak w numerze SS 91 czy 92 - z których ten drugi, wakacyjny ukazał się pod koniec czerwca: https://www.gry-online.pl/S048.asp?NUMER=58 - może być informacja, że wydanie PL gry Necronomicon już jest, skoro ukazała się ona dopiero 23 sierpnia: https://www.gry-online.pl/gry/necronomi ... ness/z8d1c
Premierę światową miała wcześniej, w maju, ale polskiej w momencie wydawania pisma jeszcze nie było. Może pisząc to w gazecie mieli nadzieję, że gra się lada dzień ukaże, a potem premiera się przesunęła? No chyba, że GOL się myli, a ten news: https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=2366 wcale nie dotyczy wydania premierowego gry.
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 31 sierpnia 2018, 23:05

porfirion pisze:Ja się natomiast zastanawiam, jak w numerze SS 91 czy 92 - z których ten drugi, wakacyjny ukazał się pod koniec czerwca: https://www.gry-online.pl/S048.asp?NUMER=58 - może być informacja, że wydanie PL gry Necronomicon już jest, skoro ukazała się ona dopiero 23 sierpnia: https://www.gry-online.pl/gry/necronomi ... ness/z8d1c

Oni napisali tam, że jest termin wydania, a nie że gra już została wydana. :) Natomiast ja, coś mi tak kołacze, zasugerowałem się taką fotką w jakiejś reklamówce (wydawało mi się, że w SS, ale nie mogę znaleźć. Może to numer, którego nie mam):

Obrazek

Jest to jednak box amerykański, mimo że nie ma ichniego pegi.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Postautor: Urszula » 01 września 2018, 08:46

Adres internetowy z pudełka odsyła nas do archiwum - klik. Jednak nie wyjaśnia, które wydanie było pierwsze. Przynajmniej ja nie widzę.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Wróć do „Necronomicon: świt ciemności”