Duke Grabowski, mighty swashbuckler - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
33%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
2
67%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
adventurka
Publicysta
Posty: 3389
Rejestracja: 16 lutego 2012, 00:23
Lokalizacja: Słupsk
Podziękował(a): 133 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 102 razy
Płeć:

Duke Grabowski, mighty swashbuckler - ocena użytkownika

Post autor: adventurka » 06 października 2016, 17:10

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Posty: 579
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 18:58
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Płeć:

Re: Duke Grabowski, mighty swashbuckler - ocena użytkownika

Post autor: PawelJasiak » 14 marca 2019, 01:48

5/10

Właściwie to mam trochę problem z ocenieniem tej gry.. Niby jest bardzo przyjemna (zawsze miło zagrać w dobry klon Monkey Island!), niemniej jednak nie ma w niej prawie w ogóle zagadek (i samych plansz jest chyba.. 9?), a przejście całości zajęło mi wg licznika Steam.. 114 minut. Oczywiście cena jest adekwatna do jej długości (7 zł na moment, kiedy dokonywałem zakupu), natomiast kibicuję twórcom, żeby pokusili się kiedyś o coś dłuższego w tym klimacie i zdecydowanie bardziej skomplikowanego.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Posty: 12186
Rejestracja: 31 grudnia 2011, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 189 razy
Płeć:

Re: Duke Grabowski, mighty swashbuckler - ocena użytkownika

Post autor: Urszula » 14 marca 2019, 07:18

PawełJasiak twoja odczucia pokrywają się z moimi, też nie widzę w niej niczego szczególnego. Mój czas jest nieco dłuży, ale grając pisałam solucję. Moja ocena również 5/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje :D gry
kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl[/b]

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Posty: 294
Rejestracja: 10 kwietnia 2015, 23:55
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy
Płeć:

Re: Duke Grabowski, mighty swashbuckler - ocena użytkownika

Post autor: yemet » 14 marca 2019, 17:14

Coś dłuższego i chyba bardziej skomplikowanego już było. To Ghost Pirates of Vooju Island. Jedna z żeńskich postaci została jakby żywcem wyjęta z tej gry. To przestaje dziwić, kiedy sprawdzi się , kto jest odpowiedzialny za obie produkcje.

"Duke Grabowski ..." był pomyślany jako gra epizodyczna. Pewnie po drodze zabrakło funduszy i zdecydowano się na zamknięcie całej historii w jednym. Grafika jest całkiem ładna jak na 3D, ale nierówna. Muzyka miła dla ucha, voice-acting wypadł nieźle. Gra nie pozbawiona jest humoru. W przeciwieństwie do większości przygodówek, w których protagonista jest bystrzachą, Duke jest tępy i na tym głownie opierają się gagi.

Gra jest niestety krótka, ale jestem w stanie to wybaczyć z uwagi na niską cenę. Ukończenie jej zajęło mi blisko trzy godziny, a nie skippowałem dialogów i sprawdzałem każdy interaktywny element. Na pewno to nie jest tytuł dla graczy lubiących sobie łamać głowę. Zagadki rozwiązuje się z marszu. Jeśli zaś szukasz lekkiej, zabawnej przygodówki na jeden, góra dwa wieczory, to warto rozważyć tę pozycję. O sentymencie do "Małpiej Wyspy" nawet nie wspomnę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Duke Grabowski, mighty swashbuckler”