Doorways – nowy survival horror z Argentyny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Doorways – nowy survival horror z Argentyny

Postautor: Urszula » 23 stycznia 2013, 00:26

Obrazek
Już w marcu czeka nas kolejna podróż w świat koszmarów. Tym razem zabierze nas tam gra Strona survival-horroru Doorways" Doorways niezależnego, argentyńskiego studia deweloperskiego Strona domowa Saibot Studio" Saibot Studios. Podobnie do Amnesii i Penumbry, Doorways będzie grą wykonaną w pełnym 3D z widokiem z oczu bohatera. Dzięki tytułowym drzwiom będziemy mogli zwiedzić światy, z których każdy oferował będzie zróżnicowane wyzwania. Wśród nich znajdą się klasyczne, znane z przygodówek, zagadki polegające na odpowiednim wykorzystaniu przedmiotów, eksplorowanie zawiłych korytarzy oraz wymagające zręczności zadania, które przyjdzie nam wykonać pod presją uciekającego czasu.

Twórcy chcą połączyć w Doorways horror psychologiczny z elementami znanymi z klasycznych horrorów. Dlatego w grze znajdziemy dziwne, psychodeliczne światy zrodzone w zwyrodniałej świadomości psychopaty, które straszyć nas będą zarówno czającą się w mrokach, nieokreśloną grozą jak i wyskakującymi z szafy potworami.

Fabułę gry poznamy dzięki przebłyskom z przeszłości, dramatycznym scenkom oraz dziennikom i notatkom znajdowanym podczas eksploracji. Argentyńczycy planują podzielić grę na epizody, które miałyby być wydawane co kilka miesięcy. Każdy odcinek ma zawierać nowe światy, w których znajdziemy kolejne elementy łamigłówki składające się na historię opowiadaną przez grę.

Premiera pierwszego odcinka została zaplanowana na marzec 2013 roku. Gra ma być sprzedawana w dystrybucji elektronicznej. Jeżeli chcielibyście, aby trafiła również na platformę Steam, to możecie na nią głosować na tej stronie programu Steam GreenLight: Strona gry Doorways w projekcie Steam GreenLight klik.

http://www.youtube.com/watch?v=cMm2ZRH03Ww

http://www.youtube.com/watch?v=LYF3Ab3XmQU
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Humunculus
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Doorways – nowy survival-horror z Argentyny

Postautor: Humunculus » 23 stycznia 2013, 15:20

Będę polował na to w dniu premiery, chyba że da się kupić wersje przedpremierowe
Świat jest jedną wielką maszyną,
Maszyną dla świń.

Awatar użytkownika
michal0308
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://przygodomania.pl/forum/viewtopic ... 1869#p1869
Podziękował(a): 13 razy

Postautor: michal0308 » 24 stycznia 2013, 13:22

Zapowiada się fajnie, ale dwa mankamenty skutecznie wywołują we mnie zniechęcenie: odcinki i dystrybucja elektroniczna :mad:. A szkoda...
Obecnie: Gram w: Trickshot, Disciples 2, różnie.
Niedawno: Ukończyłem: The Next BIG Thing.

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: adventurka » 01 września 2013, 20:48

Oficjalny trailer z lipca 2013; pokazuje także fragmenty drugiego rozdziału. Pre-ordery z mozliwością zagrania w pierwszy rozdział w wersji beta.

http://youtu.be/-3bUtwO0wTc
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: ALEX » 01 września 2013, 21:15

Po przeczytaniu opisu gra wydała mi się ciekawa, ale już po obejrzeniu filmów mam mieszane uczucia. Wygląda prawie identycznie jak Amnesia, do której wrzucono motywy z pierwszej Phantasmagorii. O ile osobno obydwie gry są świetne, to tutaj takie połączenie zupełnie nie robi to na mnie wrażenia i trochę nie pasuje do siebie.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Wróć do „D”