Najdłuższa podróż: the longest journey - patche i uruchamianie

Socjopatka

Re: Najdłuższa podróż: the longest journey - patche i uruchamianie

Postautor: Socjopatka » 23 sierpnia 2017, 15:58

Screeny: https://imgur.com/a/aw5oc (nie ma wirusów, nie trzeba nic pobierać, po prostu stronka do wrzucania). Tam jest rozmiar pliku przed instalacją. I po instalacji w menedżerze zadań - brak odpowiedzi po wgraniu patcha, kiedy próbuję odpalić. Przed wgraniem spolszczenia i po jego wgraniu to samo. Jaki masz system? Być może nie było testowane na Windows 8.1?

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 16 razy
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 24 sierpnia 2017, 08:33

Sprawdź teraz. Podmieniłem instalator.

Popołudniu sprawdzę patche na W 8.1. Osobiście odpalałem je sam tylko na W7 i W10

--- EDIT
Socjopatka pisze:Screeny: https://imgur.com/a/aw5oc (nie ma wirusów, nie trzeba nic pobierać, po prostu stronka do wrzucania). Tam jest rozmiar pliku przed instalacją. I po instalacji w menedżerze zadań - brak odpowiedzi po wgraniu patcha, kiedy próbuję odpalić. Przed wgraniem spolszczenia i po jego wgraniu to samo. Jaki masz system? Być może nie było testowane na Windows 8.1?

Sprawdzałem grę pod STEAM z wgraną łatką na Windowsie 8.1. Wszystko działa jak należy. Sprawdzałaś czy po tym jak podmieniłem instalator wszystko działa?

PS. Ktokolwiek jeszcze to czyta :P
Wrzuciłem jeszcze bardziej przejrzysty instalator :D Teraz prowadzi za rączkę :F
Patch do The Longest Journey na Windows 7/10 KLIK

kamilpikora.pl

spinal25

Postautor: spinal25 » 25 września 2017, 12:55

Łatka w wersji 1.1 działa z wersją z GOG-a , spolszczenie również, jedynie musiałem wskazać ręcznie katalog z grą. ( system Windows 10 ).

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 19 października 2017, 21:28

Łatka do wersji 4CD dodana w głównym wpisie.

kamilpikora.pl

kfynio

Postautor: kfynio » 27 października 2017, 04:18

Jestem bardzo wdzięczny za patch, bo działa. Mam tylko 2 problemy.
1. nie mam polskich znaków - steam, win 7
2. po wyłączeniu wygładzania w ustawieniach i zmianie proporcji, zapisie i wyjściu i ponownym wejściu w ustawienia wszystkie wartości wracają do tych ustawionych automatycznie. Proporcje w grze pozostają zmienione tj. 16:9, ale kropka po kursorze nadal pozostaje.
Proszę o pomoc w miarę możliwości.

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 30 października 2017, 12:51

Z tymi znakami to ktoś też tu miał już problem, to chyba zależne jest od rozdzielczości albo samej konfiguracji sprzętu. Ciężko stwierdzić, jak na razie 2 osobom krzaczki robiło.

Muszę poszukać projektu lauchera, po formacie zawieruszył mi się i możliwe, że przepadł. Kilka niedoróbek tam było ale działać działa z wyjątkiem zapamiętywania ustawień.

Odpalę steamowa wersję jak wrócę z pracy i zerknę bo u mnie tylko przy AA zostawiało kursor.

kamilpikora.pl

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Postautor: earwig11 » 30 października 2017, 19:10

To u mnie krzaczki robiło, Win10 angielska wersja, zmiana układu klawiatury na polską nic nie dała. Może w weekend znajdę czas i zainstaluje na innym lapku z Win7 64bit.

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 05 listopada 2017, 17:10

Dodałem patcha 1.2 dla wersji STEAM. Napisałem na nowo lauchera. Dodałem możliwość gry w oryginalnej rozdzielczości lub przeskalowanej do aktualnej monitora. Poprawiłem zapamiętywanie ustawień.

Obrazek

Ustaw FHD IFS, AA na 0, proporcje wedle uznania. Nie powinno zostawiać śladów po kursorze. Jeśli to dalej nie to pozostaje Ci gra z opcjami 640x480, AA na 0 i proporcjami wedle uznania (fabryczne bez poprawek).

kamilpikora.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 05 listopada 2017, 23:39

Jesteś wielki, obym się w tym wszystkim poogarniała, jak przyjdzie co do czego. :P

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 08 listopada 2017, 21:56

Nie przesadzaj, tylko instalujesz :P Znalazłem czas i wrzuciłem wersję dla 2CD i reszty ;)

kamilpikora.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 08 listopada 2017, 23:24

Ja i tak się będę o wszystko dopytywać, ale to nieprędko - na razie czasu brak.

Wrotek

Re: TLJ Patch (1.61+) (2CD, STEAM, GOG) - Windows 7, 10

Postautor: Wrotek » 29 grudnia 2017, 23:49

pi_kor pisze:Jest tu ktoś, kto chciał pograć w TLJ a nie mógł bo gra to staruszka i nie pozwala na odpalenie na nowych systemach? Po kilku podejściach do tematu, przeciągających się w lata w końcu udało się w pełni przeportować patch 1.61 z angielskiej wersji do polskiego wydania 2CD w wersji 1.48 oraz STEAM i GOG.

1.48 czy 1.42?

Ja chyba na 1.42 zainstalowałem.

I świetnie, dzięki za tą pracę, wreszcie będzie prościej z tą grą na przyszłość.

Mam jednak jeden problem: jeśli mam włączone FX (czy co to jest co można włączyć/wyłączyć ctrl+F12) to nie działa poprawnie kursor. Tzn. nie mogę wtedy klikać na przedmioty w celu wykonania interakcji, a jedynie w celu posłuchania komentarza April. I tak z początku gry nie mogę np. ułamać gałęzi, czy kliknąć na gniazdo aby zabrać skorupę.
Jeśli wyłącze: działa i mogę grać.

edit:
to jednak nie takie proste. Po wyłączeniu też niekoniecznie działa. Czasem więc tylko kursor zmieni kolor, albo klikanie nic nie daje by wybrać rodzaj działania.

aaa wersja 2 CD, Windows 10.

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 31 grudnia 2017, 18:06

Wrotek pisze:
pi_kor pisze:Jest tu ktoś, kto chciał pograć w TLJ a nie mógł bo gra to staruszka i nie pozwala na odpalenie na nowych systemach? Po kilku podejściach do tematu, przeciągających się w lata w końcu udało się w pełni przeportować patch 1.61 z angielskiej wersji do polskiego wydania 2CD w wersji 1.48 oraz STEAM i GOG.

1.48 czy 1.42?

Ja chyba na 1.42 zainstalowałem.

I świetnie, dzięki za tą pracę, wreszcie będzie prościej z tą grą na przyszłość.

Mam jednak jeden problem: jeśli mam włączone FX (czy co to jest co można włączyć/wyłączyć ctrl+F12) to nie działa poprawnie kursor. Tzn. nie mogę wtedy klikać na przedmioty w celu wykonania interakcji, a jedynie w celu posłuchania komentarza April. I tak z początku gry nie mogę np. ułamać gałęzi, czy kliknąć na gniazdo aby zabrać skorupę.
Jeśli wyłącze: działa i mogę grać.

edit:
to jednak nie takie proste. Po wyłączeniu też niekoniecznie działa. Czasem więc tylko kursor zmieni kolor, albo klikanie nic nie daje by wybrać rodzaj działania.

aaa wersja 2 CD, Windows 10.

esz

Instalowałeś wersję 1.1 po czym 1.2? Jeśli tak to zainstaluj samo 1.1 i daj znać jak jest, zawęzi to poszukiwania przyczyn tego problemu.

kamilpikora.pl

Wrotek

Postautor: Wrotek » 01 stycznia 2018, 21:06

pi_kor pisze:
Instalowałeś wersję 1.1 po czym 1.2? Jeśli tak to zainstaluj samo 1.1 i daj znać jak jest, zawęzi to poszukiwania przyczyn tego problemu.

tak, tak robiłem. Zrobiłem jak napisałeś i nie ma różnicy.

Wrotek

Postautor: Wrotek » 05 stycznia 2018, 23:20

Tak dla pewności odinstalowałem ponownie grę i nie instalowałem żadnych dodatków, w trybie zgodności z Windows XP gra działa i nie mam problemu który występuje gdy ejst patch. Acz gra bardziej ... krzaczasta. No i nie działa ekran zamykania gry. Tzn. ten prostokąt gdzie powinno być pytanie czy na pewno chce wyłączyć grę i tak/nie, jest cały biały.

A.. zauważyłem to na patchu, ale bez niego też widzę jeden problem: niemożność wejścia w pamiętnik April. Jestem pewny, że gdy kilka lat temu pierwszy raz grałem w to, to czytając wszystko co się da i ten dziennik czytałem. Było tam coś, może nieważnego, ale dało się otworzyć, a teraz widzę niemożność.

adeksz

Postautor: adeksz » 07 stycznia 2018, 21:07

Testowałem patch na wersji steam oraz wersji 2 cd. W obu wersjach wszystkie napisy na czystej instalacji są prawidłowe. Jednak po wgraniu patcha w jednym oraz drugim przypadku część napisów zaczyna się krzaczyć. Są to: opisy miejsc i przedmiotów po najechaniu na nie kursorem, napisy w meny opcji, podany na stronie tytułowej rok wydania oraz producent. Natomiast napisy w polu dolnym czy też napisy z menu wyjścia działają prawidłowo.

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 15 stycznia 2018, 19:19

Wrotek pisze:Tak dla pewności odinstalowałem ponownie grę i nie instalowałem żadnych dodatków, w trybie zgodności z Windows XP gra działa i nie mam problemu który występuje gdy ejst patch. Acz gra bardziej ... krzaczasta. No i nie działa ekran zamykania gry. Tzn. ten prostokąt gdzie powinno być pytanie czy na pewno chce wyłączyć grę i tak/nie, jest cały biały.

A.. zauważyłem to na patchu, ale bez niego też widzę jeden problem: niemożność wejścia w pamiętnik April. Jestem pewny, że gdy kilka lat temu pierwszy raz grałem w to, to czytając wszystko co się da i ten dziennik czytałem. Było tam coś, może nieważnego, ale dało się otworzyć, a teraz widzę niemożność.

Gra bez fixów na W10 nie wyświetla prawidłowo dialog boxów, poprawiłem to w łatce.

Mówisz o pamiętniku w sensie że brak opcji do wejścia w niego? Z tego co wiem jeśli nie zbierzemy pamiętnika z szafki to do tego czasu bedzie on wyłączony. To się dzieje już po podniesieniu?

Ustaw w pliku Preferences.ini tam gdzie 0 na 1:

bool_IsDoubleBuffer=1
bool_UseHardware=1
bool_StartFullscreen=1
bool_ForceSingleBuffer=1
bool_AllowUseWBuffer=1
bool_ShadowsOn=1

Napisz czy widać jakąś różnicę w klikaniu w przedmioty

kamilpikora.pl

adeksz

Postautor: adeksz » 17 stycznia 2018, 00:26

Niestety podane zmiany w pliku Preferences.ini nie poprawiły wyświetlania napisów. W wersji z płyt nawet popsuły grę ponieważ dodały jakieś białe migotające kropki, natomiast na wersji steam nic się nie zmieniło. Używam Windows 7.

Wrotek

Postautor: Wrotek » 17 stycznia 2018, 09:30

pi_kor pisze:Mówisz o pamiętniku w sensie że brak opcji do wejścia w niego? Z tego co wiem jeśli nie zbierzemy pamiętnika z szafki to do tego czasu bedzie on wyłączony. To się dzieje już po podniesieniu?

Tak podniosłem wyciągnąłem kartę godzin, ale aby go otworzyć nie da rady. Z patchem i bez niego, więc może to coś nie tak z moją wersją? Tu jest ten problem, że gdy kilka lat temu pierwszy raz grałem to poza zrobieniem własnych obrazów płyt, ściągnąłem i inne. Może dziennik działał na instalacji z innych płyt?

pi_kor pisze:Ustaw w pliku Preferences.ini tam gdzie 0 na 1:

Ustawiłem, bez zmian, za to widzę, że
bool_StartFullscreen=1
jest zdublowane. Sprawdzałem czy jest zmianę także przy usunięciu dubla, ale nic to nie zmieniło.

adeksz pisze:Niestety podane zmiany w pliku Preferences.ini nie poprawiły wyświetlania napisów. W wersji z płyt nawet popsuły grę ponieważ dodały jakieś białe migotające kropki, natomiast na wersji steam nic się nie zmieniło. Używam Windows 7.

byłoby to trochę dziwne skoro Pi_kor odpowiadał do mnie na zupełnie inny problem.

Do Ciebie odpowiedział chyba w tym miejscu:
pi_kor pisze:Gra bez fixów na W10 nie wyświetla prawidłowo dialog boxów, poprawiłem to w łatce.

Zresztą jak przeglądałem ten wątek to krzaczenie dialogów było zgłaszane i rozwiązywane, przeglądałeś cały ten temat?

adeksz

Postautor: adeksz » 20 stycznia 2018, 19:25

W sumie też odniosłem wrażenie, że odpowiedź dotyczy Ciebie Wtorek, ale jak coś nie działa to próbuje się wszystkiego. W poprzednich wątkach nie było opisanego konkretnego rozwiązania problemu. Jednak była sugestia zmian w pliku gui.ini I rzeczywiście po zmniejszeniu czcionek pod linią [TEXT95], teksty zaczęły wyświetlać się poprawnie (aczkolwiek jeszcze nie sprawdziłem wszystkich rodzajów czcionek). Na pewno nie należy zmniejszać bigheight oraz fontsize4 ponieważ psują się wtedy polskie znaki, ale na szczęście teksty te działają poprawnie. Jeżeli wyjdzie nowy patch proponuję dodanie możliwości zmian wielkości czcionek i jeżeli byłoby to możliwe rodzaju czcionki ponieważ ta obecna nie jest za bardzo atrakcyjna.

Wróć do „Najdłuższa podróż: the longest journey”