Najdłuższa podróż: the longest journey - patche i uruchamianie

darecki86

Re: Najdłuższa podróż: the longest journey - patche i uruchamianie

Postautor: darecki86 » 03 września 2018, 09:02

Hej.

Dziękuję za spolszczenie i patcha.

Ale mam problem. Słabo działa klikanie w przedmioty. Muszę kilka razy kliknąć w przedmiot aby pojawiło się menu działania (patrz/rozmawiaj/zabierz). Często kliknięcie nie wywołuje jakiejkolwiek reakcji. A po którymś razie zaskakuje. Jakieś sugestie? :)

(windows 10, STEAM, Patch 1.2)

Miłego dnia :D

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy
Kontakt:

Postautor: Galador » 05 listopada 2018, 18:43

Na gog.com dodali polskie tłumaczenie (dźwięk + napisy) do The Longest Journey. Przy okazji jakiejś promocji na pewno sobie zakupię. :)
https://www.gog.com/game/the_longest_journey

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 21 razy

Postautor: jackowsky » 05 listopada 2018, 18:48

Podobnie jak ja. Wreszcie nie będzie problemów z odpaleniem jej na Windows 7.
Ostatnio skończone: The Wardrobe (75%), Mutant Year Zero: Road to Eden PL (75%), Distraint 2 PL (70%)
Gram: Observer PL
W tle: The Bard's Tale IV: Barrows Deep PL
Myśleć, myśleć: She Remembered Caterpillars

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 19 razy
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 19 listopada 2018, 19:09

Jak ktoś ją ma to niech sprawdzi czy patch przepuści na wersji PL. Instalator sprawdza tylko plik exe a ten raczej się różni, więc może być zgrzyt :F

Będę bardziej skłonny uwierzyć, że dodali tę wersję językową przygotowaną przez ówczesnego dystrybutora CDP czyli późniejszą 2 CD i patch do tej wersji teoretycznie powinien zadziałać.

Jak ktoś może to niech da znać.
Patch do The Longest Journey na Windows 7/10 KLIK

kamilpikora.pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 56 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 20 listopada 2018, 19:38

Patch współpracuje z polską wersją na GOGu, gra się uruchamia. Mam jednak ten sam problem, co darecki. Czasem muszę kliknąć kilka razy na miejsce interaktywne albo przedmiot w ekwipunku, by gra łaskawie zareagowała.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 21 listopada 2018, 23:15

Vicek pisze:Patch współpracuje z polską wersją na GOGu, gra się uruchamia. Mam jednak ten sam problem, co darecki. Czasem muszę kliknąć kilka razy na miejsce interaktywne albo przedmiot w ekwipunku, by gra łaskawie zareagowała.

Rozpakuj pliki (podmień) do folderu z grą i daj znać czy jest lepiej https://drive.google.com/open?id=1UVhLN ... jVHdpHt94h

kamilpikora.pl

FiliaLuna

Postautor: FiliaLuna » 02 stycznia 2019, 15:31

Hej, właśnie trafiłam na ten patch i chwała wam za to! Jest u mnie tylko jeden problem. Posiadam wersję gry na Steam i chciałam wgrać spolszczenie, natomiast udostępnione tu pliki mają nałożone hasło, przez co nie da się ich wypakować, a że tak powiem "przegapiłam" opcję wgrywania ich przez instalator do patcha. Manualnie więc nie mogę ich wgrać, a instalator wcześniej tych plików nie wykrył, podejrzewam, że przez nałożone hasła (a może ja coś zrąbałam). Wiecie jak rozwiązać ten problem? Póki co spróbuję przeinstalować całą grę i wgram patcha od nowa, może wtedy wykryje te pliki. Z góry dzięki i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 03 stycznia 2019, 00:59

FiliaLuna pisze:Hej, właśnie trafiłam na ten patch i chwała wam za to! Jest u mnie tylko jeden problem. Posiadam wersję gry na Steam i chciałam wgrać spolszczenie, natomiast udostępnione tu pliki mają nałożone hasło, przez co nie da się ich wypakować, a że tak powiem "przegapiłam" opcję wgrywania ich przez instalator do patcha. Manualnie więc nie mogę ich wgrać, a instalator wcześniej tych plików nie wykrył, podejrzewam, że przez nałożone hasła (a może ja coś zrąbałam). Wiecie jak rozwiązać ten problem? Póki co spróbuję przeinstalować całą grę i wgram patcha od nowa, może wtedy wykryje te pliki. Z góry dzięki i pozdrawiam!

Hasło nałożyłem by nie grzebać w plikach, instalator rozpoznaje to hasło więc bez problemu rozpakowuje. Osobiście już go nie pamiętam, musiałbym zerknąć w kod jaki napisałem w instalatorze. Poniżej szybszy sposób.

Wyrzuć wszystkie pliki z głównego folderu z grą (exe itd), zostaw tylko foldery. Włącz sprawdzanie spójności plików na steam, dociągnie Ci te kilka mega brakujących plików. Wgraj raz jeszcze patcha z dorzuconymi plikami językowymi. Muszą być przy pliku instalatora, prawidłowe rozpoznanie pliku poskutkuje odblokowaniem checkboxów przy wyborze wgrania spolszczenia.

Jak nie potrzebujesz podbicia grafiki lub będą z nią problemy możesz to wyłączyć usuwając pliki: D3D8.dll, dgVoodoo.conf, DDraw.dll, d3d9.dll

kamilpikora.pl

FiliaLuna

Postautor: FiliaLuna » 06 stycznia 2019, 12:20

Hejka dzięki za odpowiedź! Przeinstalowałam finalnie grę i wszystko mi się sprawnie wgrało. Teraz z kolei pojawił mi się problem crasha po prologu... Od razu po pierwszej scence zacina się gra, loopuje się ścieżka dźwiękowa i nijak nie odpala dalej. Spróbuję znaleźć rozwiązanie na anglojęzycznych stronach, ale jeżeli znacie jakiś sposób, to byłabym wdzięczna!

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 14 razy

Postautor: DirkPitt1 » 06 stycznia 2019, 14:59

Miałem parę lat temu coś podobnego, grając na siódemce z wersji pudełkowej (dwupłytowej), ale bez tego patcha, tylko chyba z jakimiś plikami dll, umożliwiającymi uruchamianie pod Vistą. Scenka przechodziła, dostawałem kontrolę nad April i wszystko grało, dopóki nie spróbowałem gdzieś pójść. Jak tylko kazałem bohaterce się poruszyć, muzyka się zapętlała, a warstwy grafiki otoczenia "rozjeżdżały" i gra zastygała.

W dodatku błąd był dosyć dziwny, bo zaraz po instalacji mogłem uruchomić grę i wszystko działało. Mogłem ją też wyłączyć i uruchomić ponownie, i było dobrze. Ale jak tylko wyłączyłem komputer, to po ponownym uruchomieniu zaskakiwał ten błąd (zarówno na początku gry, jak i po wczytaniu późniejszego save'a). Wtedy musiałem na nowo zainstalować grę w tym samym miejscu. I tak po każdym restarcie systemu. Ostatecznie nie znalazłem żadnej rady na ten problem, ale dało się grać.

Nie wiem czy to coś pomoże w twoim przypadku, ale jeśli to jakiś podobny problem, może też się da tak rozwiązać.
- Bruno, ty chyba masz paranoję.
- Paranoja jest wtedy, gdy nikt nie chce cię zabić. -BS3

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 42 razy

Postautor: adventurka » 06 stycznia 2019, 16:11

U DirkPitta ten błąd wygląda jak nadgorliwość antywirusa :)
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Przyjaciel forum

Postautor: DirkPitt1 » 06 stycznia 2019, 16:32

Wtedy nie miałem komputera podłączonego do neta, więc żadnego antywirusa nie używałem. To były jeszcze czasy, gdy nie było ransomware, a królowały głównie trojany, które bez dostępu do neta i tak mi nie mogły wykraść danych, więc nie było większej potrzeby go instalować. Podejrzewam, że jakaś specyficzna kombinacja sprzętu i sterowników nie chciała się dogadać z grą.

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator

Postautor: adventurka » 06 stycznia 2019, 19:14

Źle zrozumialam. Myslałam, że grałeś na Windows 7.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Przyjaciel forum

Postautor: DirkPitt1 » 06 stycznia 2019, 20:03

Tak, na W7, ale antywirusa wtedy żadnego nie miałem.

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator

Postautor: adventurka » 07 stycznia 2019, 00:35

Nie chcę się wdawać w dyskusję, bo nie wiem, czy Windows 7 nie miał jakiegoś zabezpieczenia systemowego, które działało jak antywirus. W każdym razie ja miałam podobny problem z Black Sails - antywirus kwestionował jeden z plików i po restarcie go likwidował, choć przy instalacji nie dawał żadnego komunikatu.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Przyjaciel forum

Postautor: DirkPitt1 » 07 stycznia 2019, 13:45

Do Windows 7 był Microsoft Security Essentials, ale nie instalował się razem z systemem. Trzeba go sobie było samemu ściągnąć i zainstalować. W każdym razie po zmianie komputera na nowszy (inne komponenty, sterowniki i parę kolejnych łatek do systemu) już mi się nie udało takiego błędu powtórzyć.

I fakt antywirusy bywają nadgorliwe, zwłaszcza COMODO lubił bez ostrzeżenia uruchomić instalator w piaskownicy i potem zainstalowana gra czy program znikał bez śladu.

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 12 stycznia 2019, 23:01

FiliaLuna pisze:Hejka dzięki za odpowiedź! Przeinstalowałam finalnie grę i wszystko mi się sprawnie wgrało. Teraz z kolei pojawił mi się problem crasha po prologu... Od razu po pierwszej scence zacina się gra, loopuje się ścieżka dźwiękowa i nijak nie odpala dalej. Spróbuję znaleźć rozwiązanie na anglojęzycznych stronach, ale jeżeli znacie jakiś sposób, to byłabym wdzięczna!

Dział się tak na surowej wersji gry? Co się dzieje jak odpalisz grę przez game_STEAM_orginal.exe?

kamilpikora.pl

corvus

Postautor: corvus » 17 lutego 2019, 21:08

@pi_kor

Dzięki za patcha! Jakiś czas temu naszła mnie ochota na przypomnienie sobie tej serii. Myślałem, że będzie kłopot z uruchomieniem TLJ, a tu akurat znalazła się łatka, którą wrzuciłem zaraz po instalacji (wersja 2cd) i wszystko działało gładko. Jedyną niedogodność miałem z luncherem - nie zapisywał zmian ustawień, wyrzucał błąd. No i gra wieszała się po alt-tabowaniu, ale to akurat już mój problem, że przyzwyczaiłem się do skakania po aplikacjach :D. Także jeszcze raz dziękuję, za umożliwienie płynnej (i w ciut ładniejszej oprawie niż oryginał) zabawy w tym wspaniałym świecie TLJ. Pozdrawiam.

Gavotte

Postautor: Gavotte » 17 marca 2019, 01:04

Wczoraj podczas poszukiwania jakiejś ciekawej gry wpadłem na tą wspaniałą grę którą to miałem okazję przetestować bardzo dawno temu w wersji demo. Postanowiłem kupić polską wersję na GOGu, gra ogólnie się odpala bez patcha ale w poszukiwaniu jakiegoś liftingu trafiłem na ten patch, mam windows 7 na obu komputerach instalowałem zgodnie z instrukcją i podczas uruchomienia gry przez luncher wyskakuje błąd

"Nie znaleziono punktu wejścia procedury
"Save@W_Game_t@@QAEXABV?$CStringT@DV
?$$StrTraitMFC_DLL@DV?$ChTraitsCRT%D@ATL@@@@@ATL@@@Z w bibliotece
W_Module.dll."

Myślałem początkowo, że to wina lapka który ma zintegrowaną intelowską kartę lecz po zainstalowaniu na stacjonarnym o mocnych parametrach problem jest identyczny. Proszę o podpowiedz

Awatar użytkownika
pi_kor
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 26 kwietnia 2019, 13:12

Gavotte pisze:Wczoraj podczas poszukiwania jakiejś ciekawej gry wpadłem na tą wspaniałą grę którą to miałem okazję przetestować bardzo dawno temu w wersji demo. Postanowiłem kupić polską wersję na GOGu, gra ogólnie się odpala bez patcha ale w poszukiwaniu jakiegoś liftingu trafiłem na ten patch, mam windows 7 na obu komputerach instalowałem zgodnie z instrukcją i podczas uruchomienia gry przez luncher wyskakuje błąd

"Nie znaleziono punktu wejścia procedury
"Save@W_Game_t@@QAEXABV?$CStringT@DV
?$$StrTraitMFC_DLL@DV?$ChTraitsCRT%D@ATL@@@@@ATL@@@Z w bibliotece
W_Module.dll."

Myślałem początkowo, że to wina lapka który ma zintegrowaną intelowską kartę lecz po zainstalowaniu na stacjonarnym o mocnych parametrach problem jest identyczny. Proszę o podpowiedz

Przyjrzę się temu i dam znać. Próbowałeś wgrać z wersji 2CD? GoG jakiś czas temu dodał wersję PL do swojej biblioteki więc możliwe ze jest to wydanie CDPu z 2 CD.

kamilpikora.pl

Wróć do „Najdłuższa podróż: the longest journey”