Jaskinia Maerum

Awatar użytkownika
yxam
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Jaskinia Maerum

Postautor: yxam » 05 października 2014, 14:30

Postanowiłem sobie przypomnieć TLJ i Dreamfall przed wydaniem Chapters, właśnie skończyłem TLJ i odkąd pamiętam jedna zagadka wydawała mi się nielogiczna. Zawsze zastanawiałem się skąd wiadomo w jakim miejscu położyć kamień i dlaczego ma być w takiej pozycji, chodzi mi dokładnie o to miejsce:

Obrazek

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 55 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Re: Jaskinia Maerum

Postautor: Adam_OK » 06 października 2014, 00:24

Szczerze mówiąc, mam ten sam problem, co ty, też grałem kilka razy w NP i nie mam pojęcia, czemu ma byc tak, a nie inaczej :P
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: Gocciana » 06 października 2014, 15:42

A ja pamiętam, że... doszukałam się w tej zagadce logiki (na pewno, grałam bez solki!), tyle że teraz nie pamiętam jakiej - to było tak dawno :zalamka: Ale nie ma sprawy, przypomnę sobie grę (jedna z tych, które mogę odpalać bez końca?), no i choćby post factum, wyłożę w czym rzecz :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
yxam
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Postautor: yxam » 06 października 2014, 16:37

To czekam na info ;)

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: porfirion » 08 października 2014, 10:12

Ta zagadka jest całkiem logiczna z jednym małym wyjątkiem. Gwoli ścisłości sam tej logiki nie odkryłem, piszę to, czego się dowiedziałem z tego filmiku.

Przy okazji: logika dopasowania symboli na pierścieniach do czterech niezmiennych symboli na podstawie jest jasna, prawda? Mają się uzupełniać, więc ogień do wody, ptak do ryby, garnek do harpunu (bo jedno i drugie to narzędzia?), a Maerum do jednookiej piramidy (która zdaje się jest symbolem boga, który spadł z nieba).

Cztery kamienie natomiast trzeba dopasować tak, by symbole z poszczególnych ich ścianek zwracały się do odpowiadającego im symbolu na podstawie. Zatem np. kamień ustawiony na jednookiej piramidzie ma ścianką z symbolem harpunu zwracać się do symbolu harpunu na podstawie, a ścianką z rybą - do symbolu ryby na podstawie. Podobnie pozostałe kamienie.

I teraz jest jeden drobiazg, który wydaje mi się nielogiczny - być może to błąd twórców gry? O ile kamienie ustawione na piramidzie i na wodzie mają przy odpowiednim ustawieniu także własny symbol (piramidy lub wody) na ściance zewnętrznej, tak pozostałe dwa mają je na odwrót, tj. kamień ustawiony na rybie ma na zewnętrznej ściance harpun, a ten ustawiony na harpunie - rybę. Właśnie z racji takiego pojedynczego odwrócenia podejrzewam, że mogła to być pomyłka twórców, bo wszystkie inne symbole ładnie współgrają.
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Wróć do „Najdłuższa podróż: the longest journey”