Najdłuższa podróż: the longest journey - patche i uruchamianie

qwe
Podziękował(a): 1 raz

Re: TLJ Patch (1.61+) (2CD, STEAM, GOG) - Windows 7, 10

Postautor: qwe » 04 maja 2017, 07:52

pi_kor pisze:Jest tu ktoś, kto chciał pograć w TLJ a nie mógł bo gra to staruszka i nie pozwala na odpalenie na nowych systemach? Po kilku podejściach do tematu, przeciągających się w lata w końcu udało się w pełni przeportować patch 1.61 z angielskiej wersji do polskiego wydania 2CD w wersji 1.48 oraz STEAM.

Kamil, dzięki za stworzenie tego patcha i za pracę jaką w to włożyłeś :). Zawsze miałam wielki sentyment do tej gry i z przyjemnością przejdę ją po raz kolejny. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
pi_kor
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy
Kontakt:

Re: TLJ Patch (1.61+) (2CD, STEAM, GOG) - Windows 7, 10

Postautor: pi_kor » 20 sierpnia 2017, 16:27

qwe pisze:Kamil, dzięki za stworzenie tego patcha i za pracę jaką w to włożyłeś :). Zawsze miałam wielki sentyment do tej gry i z przyjemnością przejdę ją po raz kolejny. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :)

Dzięki :wstyd:
Patch do The Longest Journey na Windows 7/10 KLIK

kamilpikora.pl

Zaqwes

Re: Najdłuższa podróż: the longest journey - patche i uruchamianie

Postautor: Zaqwes » 21 sierpnia 2017, 00:13

Hej, witam Was cieplutko na forum :)
Chciałbym podziękować za stworzenie patcha, dzięki któremu gra odpala się na Windows 10 prawie bezproblemowo. Głównie, problemem z jakim się teraz borykam, to to że będąc w ekwipunku i wybierając jakiś przedmiot do obejrzenia (ale nie wszystkie) np. łuskę i gałązkę z prologu, to nie słychać w ogóle dubbingu a napisy pojawiają się na 1-2 sekundy. Czasem też tak się zdarza jak łączę jakieś przedmioty ze sobą i April chce coś przy tym powiedzieć. Czy można temu jakoś zaradzić?

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 13 razy

Postautor: MrPepka » 21 sierpnia 2017, 00:18

Może masz za dużo klatek? (zmierzyć je możesz np. tym)
Włącz v-sync w panelu sterowania karty graficznej (panel sterowania nvidia jak masz geforce lub panel sterowania ccc jak masz radeona owy panel uruchamia się z prawokliku na puste miejsce na pulpicie).

Zaqwes

Postautor: Zaqwes » 21 sierpnia 2017, 00:33

Niestety ten sposób nie działa. Klatek w grze mam 30, w ekwipunku 20 i cały czas jest ten problem :/

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum

Postautor: MrPepka » 21 sierpnia 2017, 00:51

To może tradycyjnie? Po trybie zgodności co :oczko:?
A tak na serio to oprócz trybu zmień sterowniki do karty graficznej. Popróbuj nowsze lub starsze.

Zaqwes

Postautor: Zaqwes » 21 sierpnia 2017, 13:40

Niestety, pół nocy się męczyłem z różnymi trybami zgodności i sterownikami, ale cały czas było to samo albo gra w ogóle nie chciała się odpalić :(

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum

Postautor: MrPepka » 21 sierpnia 2017, 13:43

To przeinstaluj grę? Ewentualnie mogą psuć stery do karty dźwiękowej.

Awatar użytkownika
pi_kor
Obserwator
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 21 sierpnia 2017, 13:56

Myślę, że jest to spowodowane zmianą nazw plików audio (kilka nazw audio zmieniałem na nowe możliwe, że kilka pominąłem) w wersji ENG 1.61 od tej z 2CD PL. Silnik wyświetla napisy tak długo jak jest odtwarzany dialog, dlatego nie wczytując pliku audio z automatu silnik uznaje że audio trwa nic i pomija napisy.

kamilpikora.pl

Zaqwes

Postautor: Zaqwes » 21 sierpnia 2017, 14:11

No właśnie teraz przeinstalowałem grę i nawet udało mi się uruchomić ją bez tego patcha. Wszystko odtwarza się bardzo ładnie i nawet mam wrażenie, że teraz mam dźwięki z otoczenia, których wcześniej nie miałem np. strumyk z prologu. Co prawda graficznie kuleje i dobrze by było mieć tego patcha zainstalowanego :/

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum

Postautor: MrPepka » 21 sierpnia 2017, 14:27

Zaraz moment. To nikt wcześniej nie zwrócił na ten błąd uwagi?

Zaqwes

Postautor: Zaqwes » 21 sierpnia 2017, 14:41

No niestety, zainstalowałem patcha i problem wrócił. Widocznie niewiele osób było tak dociekliwych tego co April ma do powiedzenia na temat przedmiotów, które ze sobą nosi :D

Awatar użytkownika
pi_kor
Obserwator
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 21 sierpnia 2017, 15:21

Zaqwes pisze:No właśnie teraz przeinstalowałem grę i nawet udało mi się uruchomić ją bez tego patcha. Wszystko odtwarza się bardzo ładnie i nawet mam wrażenie, że teraz mam dźwięki z otoczenia, których wcześniej nie miałem np. strumyk z prologu. Co prawda graficznie kuleje i dobrze by było mieć tego patcha zainstalowanego :/

Na starej wersji na pewno będziesz miał wszystkie dzwięki. Wrócę z pracy i poszperam w plikach. Nie wiadomo czemu ale devom przy aktualizacji gry zachciało się zmieniać nazwy plików audio o rozszerzeniach nie wspomnę. To co wyłapałem to poprawiłem, musiało się kilka zawieruszyć w tłoku :) Jeśli wyłapiesz, że czegoś jeszcze brakuje dawaj znać. Najlepiej po miejscu i lokacji bo tak mi będzie łatwiej. Każda z lokacji ma swój folder :)

kamilpikora.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 86 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 21 sierpnia 2017, 16:06

Dajcie znać, jak już wszystko będzie gotowe na Win 10, bo się czaję na maraton TLJ i Dreamfalla. :)

Awatar użytkownika
pi_kor
Obserwator
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 22 sierpnia 2017, 00:10

Zaqwes pisze:No niestety, zainstalowałem patcha i problem wrócił. Widocznie niewiele osób było tak dociekliwych tego co April ma do powiedzenia na temat przedmiotów, które ze sobą nosi :D

Podmieniłem instalator dla wersji 2CD. Pobierz i sprawdz czy jest już ok. Zbakapuj zapisy gry żeby nie usunęło przypadkiem. Oczywiscie instaluj na świeżo zainstalowanej grze.

kamilpikora.pl

Zaqwes

Postautor: Zaqwes » 22 sierpnia 2017, 17:56

pi_kor pisze:
Zaqwes pisze:No niestety, zainstalowałem patcha i problem wrócił. Widocznie niewiele osób było tak dociekliwych tego co April ma do powiedzenia na temat przedmiotów, które ze sobą nosi :D

Podmieniłem instalator dla wersji 2CD. Pobierz i sprawdz czy jest już ok. Zbakapuj zapisy gry żeby nie usunęło przypadkiem. Oczywiscie instaluj na świeżo zainstalowanej grze.

Teraz działa świetnie, przynajmniej na tym etapie co jestem i z ciekawości zobaczyłem też prolog. Jak jeszcze odkryję jakieś problemy to oczywiście zgłoszę ;)

Socjopatka

Postautor: Socjopatka » 23 sierpnia 2017, 07:22

Prawdopodobnie jestem idiotką i robię coś źle. Więc tak... Zainstalowałam grę, wersja Steam. Brak polskiego, wersja jakaś 1.0, bo po co Steam ma wprowadzić automatyczne aktualizacje do tej gry. No, mniejsza. Odpalam grę czystą - okej. Failed coś tam, naprawiłam, działa. Trzeba Y i N klikać, ale przeżyję. Instaluję 1.61 głównie ze względu na polski język - ***. Nie działa. Mam ciągle kółeczko, które się kręci i mam zlagowany ekran. Muszę kliknąć kombinację klawiszy żeby przejść do menedżera zadań i wyłączyć grę. Jakieś propozycje? Starałam się znaleźć poprzednie wersje patchy - bezskutecznie. Będę wdzięczna jeśli ktoś pomoże. Pozdrawiam :3

Awatar użytkownika
pi_kor
Obserwator
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 23 sierpnia 2017, 08:07

Socjopatka pisze:Prawdopodobnie jestem idiotką i robię coś źle. Więc tak... Zainstalowałam grę, wersja Steam. Brak polskiego, wersja jakaś 1.0, bo po co Steam ma wprowadzić automatyczne aktualizacje do tej gry. No, mniejsza. Odpalam grę czystą - okej. Failed coś tam, naprawiłam, działa. Trzeba Y i N klikać, ale przeżyję. Instaluję 1.61 głównie ze względu na polski język - ***. Nie działa. Mam ciągle kółeczko, które się kręci i mam zlagowany ekran. Muszę kliknąć kombinację klawiszy żeby przejść do menedżera zadań i wyłączyć grę. Jakieś propozycje? Starałam się znaleźć poprzednie wersje patchy - bezskutecznie. Będę wdzięczna jeśli ktoś pomoże. Pozdrawiam :3

"Mam ciągle kółeczko, które się kręci i mam zlagowany ekran." W grze? Na etapie intra?

Instalowałaś patcha 161+ build 1.1 a później dogrywałaś PL czy tylko na samym patchu tak się dzieje? Próbowałaś odpalać bezpośrednio z pliku exe a nie przez STEAM? Jaki system operacyjny?

kamilpikora.pl

Socjopatka

Postautor: Socjopatka » 23 sierpnia 2017, 09:52

pi_kor pisze:"Mam ciągle kółeczko, które się kręci i mam zlagowany ekran." W grze? Na etapie intra?

Instalowałaś patcha 161+ build 1.1 a później dogrywałaś PL czy tylko na samym patchu tak się dzieje? Próbowałaś odpalać bezpośrednio z pliku exe a nie przez STEAM? Jaki system operacyjny?

Nie widzę zupełnie nic - jest tylko widoczny pulpit z myszką, która się kręci. Czyli loadingiem. Uruchamiałam ze zgodnościami i bez, również przez steam jak i przez folderową wersję. Plik pobrany na wersję steamową.
Aktualnie jestem po reinstallu, żeby wszystko móc zrobić na nowo, więc tak. Zainstalowałam 161 i kiedy próbuję zainstalować build, wyskakuje mi, że game.exe: nieznana wersja.
Jakieś pomysły? System Windows 8.1.

Awatar użytkownika
pi_kor
Obserwator
Kontakt:

Postautor: pi_kor » 23 sierpnia 2017, 10:15

Patch wersji na steam zwraca Ci wartość, że nie odnalazł zgodnej wersji gry? Przed chwilą ściągnąłem wersję ze STEAMa i wszystko zainstalowało się prawidłowo. Robisz to w kolejności? Instalacja gry, wgranie patcha, wgranie spolszczenia? Dla pewności odpal patcha z prawami administratora.

Sprawdź jeszcze czy plik game.exe steamowej wersji to:
Wersja pliku: 1.0.0.161
Rozmiar: 93,5 KB

kamilpikora.pl

Wróć do „Najdłuższa podróż: the longest journey”