The moment of silence - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
10%
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
4
40%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
3
30%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
10%
4. Więcej wad niż zalet
1
10%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum

The moment of silence - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 07 stycznia 2012, 16:43

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Re: The moment of silence - ocena użytkownika

Postautor: alexandra » 13 marca 2012, 15:09

Nie jest to może wybitne dzieło sztuki jeśli chodzi o gry przygodowe, natomiast dość dobrze mi się grało w tą gierkę. Jest sporo minusów, ale też i plusy się znajdą. Ogólnie daję tej grze 7/10.

Zalety:
* futurystyczna fabuła
* muzyka (dla mnie rewelka!)
* śliczne filmiki
* jak dla mnie profesjonalny dubbing, głosy fajnie pasowały do postaci
* dialogi - jest ich dużo i są one długie, ale nie są idiotyczne, wręcz przeciwnie

Wady:
* zagadka z antenami - zero logiki, bezsensowne łażenie
* troszkę uboga grafika, mimo że jest dużo lokacji są one... po prostu nijakie, bez życia
* koszmarna praca kamery! oraz sterowanie
* rzeczywisty czas pracy mikrofalówki i windy.

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Prymus » 13 marca 2012, 15:25

4/10

Druga co do najgorszych przygodówek w jaką grałem. Cała pierwsza połowa gry nudna, później zaczyna robić się ciekawiej i końcówka znowu nudna. Zacząłem korzystać z solucji tylko po to, żeby mieć ją już z głowy. A to, że nie lubię Science Fiction dolało oliwy do ognia.
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 14 marca 2012, 00:15

Tym razem krótko:

+ gra futurystyczna (rzadkość w tym gatunku)
+ grafika
+ różnorodność lokacji
+ cut-scenki
+ udźwiękowienie
+ dialogi (poza początkiem)
+ animowana zmiana kamery w obrębie lokacji (występują sporadycznie)

- nużące dialogi (na początku)
- brak oznaczeń miejsc zmiany kamery/lokacji (trzeba każdą nową lokację przeszukać bohaterem, a czasami trochę to trwa)
- czasami bezsensowne wyszukiwanie ścieżek (pathfinding)
- mikrofalówka (ustawiłem ją na 4min i musiałem tyle czekać czasu rzeczywistego, a jakbym ustawił 0,5h?)
- końcowa zagadka (za dużo biegania)
- fragment ze sterowaniem Debbie dodany na odczepnego
- polonizacja (łamanie wierszy, wielokropki i błędy w tłumaczeniu)

Ocena: 6/10

@Prymus:
Skoro nie lubisz sci-fi, to po co w to grałeś? Ja nie lubię rodzynek i nie kupuję ciastek z nimi. Nie biorę nawet za darmo.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Samorost 3
RPG: The Legend of Dragoon [PSX] / Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Incoming Forces
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Prymus » 14 marca 2012, 00:33

qwerty pisze:@Prymus:
Skoro nie lubisz sci-fi, to po co w to grałeś? Ja nie lubię rodzynek i nie kupuję ciastek z nimi. Nie biorę nawet za darmo.

Gra kosztowała mnie cztery złote, a TLJ również ma elementy Science Fiction i bardzo mi się podobała. Umiem odróżnić dobre sci-fi od złefo sci-fi.
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 26 razy

Postautor: Adam_OK » 25 lutego 2013, 19:29

OCENA GRY: 7/10
ZALETY:
+niezła fabuła
+muzyka
+grafika
+animacje
+bieganie po schodach ;)J
+polonizacja
WADY:
-za dużo dialogów
-za mało zagadek
-problemy z interfejsem
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
winstonsmith
Obserwator
Podziękował(a): 15 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: winstonsmith » 24 września 2013, 12:01

Absolutnie jedna z najlepszych moim zdaniem gier p&c :oklaski: 10/10
Nie będę się rozpisywał w zachwytach nad grą bo w sieci jest kilka dobrych, rozbudowanych recenzji gry, które na pewno zachęca do grania. I ja zachęcam bo naprawdę warto:
+ klimatyczna muzyka i dźwięki wprowadzające atmosferę tajemniczości i odrobinę niepokoju
+ grafika jest zaledwie poprawna ale wystarczy żeby pokazać nam + ciekawe lokacje
+ dialogi (jest ich dużo i bardzo dobrze bo są ciekawe i zawsze wnoszą coś do fabuły) i dubbing aktorów (dobrze dobrane, nieirytujące głosy)
+ FABUŁA , tu muszę napisać kilka słów :>
Własnie tym się ta gra wyróżnia wśród innych tytułów. Porusza istotne tematy: władzy i jej nadużyć, problemów społecznych, rozwoju technologicznego, ponadto mamy przedstawione rożne postawy ludzi, a także ich przekonania - wszystkie postacie są psychologicznie uzasadnione :] Fabuła wciąga, bo jest po prostu realistyczna (biorąc poprawkę na cyberpunkowe sf). Fabuła też zaskakuje, zmusza do myślenia i jest nieprzewidywalna, ale tylko dla gracza który ją zrozumie :) W sieci jest też parę minirecenzji w których autorzy stwierdzają ze gra jest głupia i nudna i tu też się taka pojawiła. Tylko, że bez żadnego uzasadnienia, prócz własnej niechęci :cwaniak:
Jedyny minus to nieintuicyjne przejścia między lokacjami i zagadka z antenami - którą sam autor scenariusza do gry, nazwał hamującą progres w nieodpowiednim momencie. "I thought many of the puzzles in MOS were fine, but some were too hard, or rather, too hard for their place in the story. That worked against the flow and the pace of the entire game". http://www.gameboomers.com/interviews/O ... tefohr.htm
Ostatnio zmieniony 13 maja 2015, 16:29 przez winstonsmith, łącznie zmieniany 3 razy.
[hr]

When I think of something else, something will go here

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 25 września 2013, 15:31

Fabuła jest rzeczywiście bardzo ciekawa i fajnie poprowadzona, aczkolwiek sam gameplay pozostawia wiele do życzenia. Do białej gorączki doprowadzała mnie praca kamer, potrafiłem zgubić się nawet w niewielkich rozmiarów pomieszczeniu.
Mogą też irytować niektóre dłużyzny, a grafika jest co najwyżej średnia. Mimo to, grało mi się przyjemnie.

7.5/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Postautor: earwig11 » 08 marca 2016, 23:51

Gra z interesującą fabułą i tylko dzięki niej dotrwałem do końca. No dobra, klimat Sci-Fi też na plus. Grafika jak na rok produkcji przeciętna (2 lata starsza Syberia ma lepszą), poza tym wydawać by się mogło, że XXI-wieczny Nowy Jork w środku dnia powinien tętnić życiem, a tu cisza i kilka postaci na krzyż. Podobały mi się za to te "najazdy" kamery. Śmieszne było to, że bohater zawsze chodził ubrano tak samo. Czy to więzienie, czy Alaska, zawsze w tej samej kurtce i spodniach. Tak jak i innych wkurzało mnie to ciągłe bieganie i trudności z zmianą lokacji.

Zapakować żywego gołębia do kieszeni, polecieć z nim na orbitę i wrócić. A ja myślałem, że już mnie nic nie zdziwi w przygodówkach. Ocena 6/10

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 30 listopada 2016, 01:37

Bardzo dobry przykład tego jak można spaprać naprawdę fajną i ciekawą grę KOSZMARNYM sterowaniem.

Do gry podchodziłem z dużymi nadziejami bo bardzo lubię klimaty Sci-Fi i ogólnie muszę przyznać, że było warto. Ciekawa fabuła, fajnie rozbudowana historia w licznych dialogach (wiem, że nie każdy lubi aż tyle dialogów, ale dla mnie to akurat plus, lubię jak twórcy dają nam możliwość poznania świata w którym się znajdujemy). Do tego bardzo przyzwoita długość rozgrywki (spokojnie ponad 20 godzin pograłem), niezły soundtrack, różnorodne lokacje (duży plus za smaczki w Arecibo).

Na minus przede wszystkim sterowanie, tak jak napisałem we wstępie. Było tragiczne. Kamera potrafiła w niektórych miejscach latać jak szalona, do tego bohater też nie poruszał się za inteligentnie. Oprócz tego miałem sporadyczne problemy z animacjami. Czasami po wykonanej czynności nie mogłem się ruszyć i musiałem wczytywać grę.

Mimo wszystko było warto i 7/10 z czystym sumieniem mogę dać.

Edit: Ostatni raz wystawiałem ocenę zaraz po przejściu gry. Przemyślałem sobie na spokojnie i stwierdziłem, że wystawiłem grze zbyt niską ocenę, bo bawiłem się naprawdę dobrze. W związku z tym (mimo, że głosu w ankiecie już nie zmienię) podwyższam z 7 na 8/10.

Wróć do „Moment of silence, The”