Problem z patchem

Awatar użytkownika
chris85
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=30#p3488
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Problem z patchem

Postautor: chris85 » 09 stycznia 2016, 06:31

Czy ktoś uruchamiał grę z patchem ściągniętym z tego forum, ponieważ ciągle wyskakuje mi błąd "Liath not found"? :(
Perhaps the ending has not yet been written ...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Re: Problem z patchem

Postautor: Urszula » 09 stycznia 2016, 09:07

Nie testowałam tego patcha, więc nie wiem czy on działa poprawnie.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: adventurka » 09 stycznia 2016, 17:28

Jeśli grasz w polskie Liath, to na twoim miejscu odpuściłabym sobie ten patch. Łatka dotyczyła kart graficznych 3D-Fx Banshi - to na pewno nie twoja. Wiem też, że działała z angielską wersją językową i likwidowała takie paski na ekranie. Polskie wydanie nie potrzebowało tej łatki.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
chris85
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=30#p3488
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: chris85 » 10 stycznia 2016, 05:14

Dzięki, coś pokombinuje :)
Perhaps the ending has not yet been written ...

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: adventurka » 10 stycznia 2016, 11:24

Znalazłam stare notatki z dyskusji, która toczyła się jeszcze na dawnych przygodówkach, kiedy próbowaliśmy znaleźć rozwiązanie na za szybko przesuwające się napisy w menu (bez skutku). Niżej jest cytat.

Miałam podobne problemy, grając w to lata temu na Pentium 3, GeForce2 MX i Win Me. Po Twoim poście zainstalowałam grę jeszcze raz, ale na teraźniejszym sprzęcie na Win XP - opisane przez Ciebie błędy powtórzyły się, choć było pewne polepszenie, bo przed laty miałam jeszcze kłopot ze zmianą płyty w napędzie. Próbowalam też tego programu spowalniającego, ale to nic nie dało. Nie jestem pewna, czy to dokładnie o to chodzi, bo u mnie postać poruszała się w normalnym tempie, tylko napisy galopowały.

Przeszłam grę bez patch_30, bo znalazłam informację, że to zbiorczy fix dla takich problemów:
--- v1.0 fixes a Tia dialog problem (nie wiem, na czym polegał; nie zauważyłam go),
--- v2.0 is for players using the 3D-Fx Banshi video card (na pewno tego nie mam),
--- należy go instalować, gdy się ma na ekranie paski zamiast obrazu (u mnie nie wystąpiło).

Po skończeniu gry jeszcze dla porządku zainstalowałam ten patch i spróbowałam zagrać na nim - u mnie niczego nie zmienił na plus, za to wcięło polską czcionkę. W sumie więc po instalacji gry należałoby najpierw sprawdzić, czy da się grać bez niego.

U mnie na Win XP wystąpił problem z wgraniem patcha (nie mógł znaleźć zainstalowanej gry). Można to ominąć tak:
--- Zainstalować grę.
--- Skopiować folder Liath z C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy (jeśli nie ma tam, to sprawdzić C:\Documents and Settings\Administrator\Menu Start\Programy).
--- Skopiowany folder Liath wkleić do C:\WINDOWS.
--- Kliknąć LPM patch.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Wróć do „Liath: spiralny świat”