The legend of Crystal Valley - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
20%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
3
60%
4. Więcej wad niż zalet
1
20%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

The legend of Crystal Valley - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 07 stycznia 2012, 16:23

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: The legend of Crystal Valley - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 07 kwietnia 2012, 14:36

Hmmm... Mam problem z uzasadnieniem oceny, gdyż praktycznie niczego z niej nie pamiętam (poza 2 lokacjami), o fabule nawet nie wspominając. Nawet nie pamiętam, czy były jakieś zagadki logiczne (puzzle). Oczywiście mógłbym obejrzeć playthrough na YouTube'ie, ale to nie to samo. Pozwolę sobie zerknąć do mojej listy i postawić grze 7+/10.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Postautor: Urszula » 18 kwietnia 2012, 13:22

Zalety
+ fabuła gry (naciągana)
+ oprawa muzyczna ( bardziej dźwięki otoczenia)
+ ładne lokacje

Wady
- brak dialogów
- tekst przez nas czytany czasem wręcz głupi i irytujący
- brzydkie postacie
- animacja pod psem
- długość gry
- brak zagadek
- zakończenie

5/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: vaapku » 07 sierpnia 2013, 13:00

Całkiem przyjemny średniaczek. Gra właściwie przechodzi się sama. Wbrew temu co pisze Ula są w niej zagadki, tyle tylko że czasem wystarczy wciśnięcie trzech losowych guzików, by je rozwiązać.
Widać mnóstwo niedociągnięć, które wynikają albo z braku umiejętności twórców, albo ograniczonego budżetu. Polski wydawca też chyba liczył każdy grosz, co odbiło się na jakości spolszczenia.
Niemniej jednak grało się miło (szkoda, że tak krótko). Na pewno duży wpływ na to miały odwiedzane przez bohaterkę fantastyczne miejsca, zaludnione przez różnej maści dziwne stworzenia.

7/10
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: [url=http://www.przygodomania.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=634&start=80#p25070]Ukończone gry[/url]
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: overemotional » 26 czerwca 2018, 22:59

Gra przeleżała u mnie ładnych parę lat i wczoraj wreszcie się do niej zabrałam. Skończyłam po paru godzinach z wrażeniem przeciążenia. Ale nie chodzi o stopień trudności, ponieważ grę przechodzi się z marszu, zadania nie są skomplikowane, lecz chodzi o ilość skojarzeń z innymi przedstawicielami gatunku czy literaturą. Odniosłam wrażenie, że twórcom zabrakło pomysłu na fabułę, świeżego spojrzenia, i upychali wszystko, co tylko się dało. Pierwsze i najczęstsze skojarzenie to TLJ, później zobaczyłam kiepskie „kalki” z Uru i Syberii, jakże oczywiste nawiązanie do Alicji w Krainie Czarów, wplątany w to wszystko - ni z gruszki, ni z pietruszki – Elvis/Melvis (doświadczenie trochę jak z pogranicza paranoi), plus inne cuda na kiju, a wszystko to nawleczone na cienką, niewyraźną nitkę fabuły.
Graficznie jest słabo. Postaci nie należą do najpiękniejszych i prawie w ogóle się nie przemieszczają, a lokacje nie wyróżniają się niczym szczególnym.
Strona audio też nie należy do dopracowanych. Przez całą grę słyszymy dźwięki płynące z otoczenia i muzykę – tu akurat jest bez fajerwerków, ale poprawnie, natomiast nie usłyszymy ani jednego dialogu, ani jednego ludzkiego głosu. Wyjątek stanowi początkowy monolog głównej bohaterki i na tym koniec.

Całość wg mnie jest niespójna i niedopracowana. Dla mnie ten chaos to trochę za dużo, więcej nie chcę.

4/10

Wróć do „Legend of Crystal Valley, The”