Kajko i Kokosz: twierdza czarnoksiężnika - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
33%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
3
50%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
17%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Kajko i Kokosz: twierdza czarnoksiężnika - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 07 stycznia 2012, 13:05

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika - Ocena użytkow

Postautor: Urszula » 07 stycznia 2012, 13:52

Humor fajny z całą masą podtekstów do naszej obecnej rzeczywistości. Grafika miła dla oka, zagadki za wyjątkiem mini gierek również przyjemne. Liniowość troszkę psuje grę. Długość również niczego sobie, troszkę spędzimy przy niej czasu. Może być dla dzieci troszkę za trudna i żarty nie zrozumiałe. Polecam wszystkim, grze daję mocne 8/10.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 41 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Re: Kajko i Kokosz: twierdza czarnoksiężnika - ocena użytkownika

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 11:42

Niedawno skończyłem, zajęło mi to dzień intensywnego grania. Gra fajna, choć niektóre mini-gry były wkurzające (np. pływanie łódką na wyspę złego gostka). Zakończenie trochę infantylne, ale ogólnie grze dałem 7/10.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 47 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 12 października 2013, 14:57

W grze można znaleźć nie tylko Mirmiłowo i jego mieszkańców, ale także nawiązania do pewnych sytuacji czy wątków z komiksów o Kajku i Kokoszu. Dla mnie, fana twórczości Christy, jest to spora zaleta.
Mocnych punktów w Twierdzy czarnoksiężnika jest jeszcze kilka. Nie zawodzi humor, może nie tak błyskotliwy jak u Christy, ale stojący na niezłym poziomie. Bardzo dobre wrażenie robi też kolorowa i szczegółowa grafika. Zagadki i minigierki nie są może szczególnie oryginalne, ale spełniają swoje zadanie.
Nieco zawiodła mnie fabuła, która jest oklepana i niezbyt interesująca. Czarnemu charakterowi, niejakiemu Hodonowi, zdecydowanie brakuje charyzmy. Najgorzej będę jednak wspominał dubbing. Głosy postaci są dobrane kiepsko, a dykcja aktorów głosowych pozostawia wiele do życzenia.

7/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 17 stycznia 2017, 22:43

Solidna i sympatyczna produkcja, która powinna spodobać się nie tylko młodszym, lecz również starszym graczom, zwłaszcza jeśli mają sentyment do komiksów Janusza Christy. Serwowane podczas zabawy żarty nie wzbudzają zastrzeżeń, a dowcipny ton, wzorem komiksowego pierwowzoru, wpleciono do pochwały pozytywnych wartości. Gameplay w ogólnym rozrachunku na plus, aczkolwiek zręcznościowe minigierki mogą nieco napsuć krwi, no i w paru przypadkach liniowość nadto rzuca się w oczy (np. w pewnym momencie opuszczenie lokacji stało się możliwe dopiero, jak przerzuciłam rzeczy z ekwipunku jednego bohatera do inwentarza drugiego). Co do grafiki, ta generalnie wygląda ładnie, cieszy oczy żywą paletą barw i stylistyczną zgodnością z komiksami, lecz nie uświadczymy tu bogatych animacji, a niektóre z nowych dla uniwersum KiK postaci zyskałyby na trochę lepszej aparycji. Wprawdzie w dubbingu usłyszymy kilka zupełnie nietrafionych głosów, ale, jak napisałam wcześniej, całościowo gra reprezentuje porządną jakość. Grało się przyjemnie, więc ode mnie 7/10.
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 09 lutego 2017, 03:17

Właściwie to mam trochę problem z tą grą. Jako przygodówkę oceniłbym ją na 6/10 - ot niezbyt skomplikowana, taka bardziej na opowiedzenie historii o dwójce bardzo przyjemnych bohaterów, z morałem. Ale jako gra dla dzieci pewnie zasługuje na jakieś 8/10. Także jeżeli ktoś ma małe pociechy - jak najbardziej może usiąść z nimi do tej produkcji. Natomiast starszych graczy może ona trochę znudzić liniowością i prostotą. A i jeszcze jedno - tła pięknie narysowane, ale w niektórych lokacjach (pod kątem gry przygodowej, gdzie trzeba szukać przedmiotów) tła trochę się zlewają.

Wróć do „Kajko i Kokosz: twierdza czarnoksiężnika”