Hopkins FBI - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
6%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
4
24%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
5
29%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
4
24%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
2
12%
4. Więcej wad niż zalet
1
6%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
Klariska
Publicysta

Hopkins FBI - ocena użytkownika

Postautor: Klariska » 05 stycznia 2012, 17:02

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy

Re: Hopkins FBI - ocena użytkownika

Postautor: alexandra » 13 marca 2012, 15:04

Moja pierwsza gra przygodowa, więc mam do niej przeogromny sentyment.

Fabuła mi się podobała, lubię takie klimaty, bardzo krwawo i ciekawie. Jedyne co uważam za niezbyt udane to rozwinięcie dalszej akcji (motyw nieba).
Grafika ładna, podobały mi się też animowane wstawki filmowe.
Muzyka - REWELACYJNA! :)

Na minus możliwość śmierci tytułowego bohatera oraz wstawka ala Doom.

Daję z czystym sumieniem 8/10 trochę z sentymentu, trochę dlatego, że kiedyś chętnie do niej powrócę.

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 14 marca 2012, 00:18

Mam już chyba sklerozę, bo kompletnie nie pamiętam sekwencji a'la Doom. Pamiętam jedynie, że Gajos obraził się na miażdżącą krytykę jego pracy i postanowił już nigdy nie podkładać głosu pod postać w grze komputerowej. Czy słowa dotrzymał? Nie wiem. Wiem za to, że kiedyś oceniłem tę produkcję na 6/10, i tak samo tu wystawiam.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
bemberg

Postautor: bemberg » 15 marca 2012, 22:14

Akurat gra mnie uwiodła. Muzyką, grafiką (doktorek z laboratorium) czy intrem, a to wszystko złożyło się na dość ciekawy klimat. Niestety same zagadki i późniejsze udziwnienia twórców... Cóż.
Sentymentalne 8/10 ;)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 102 razy

Postautor: Urszula » 05 września 2012, 04:36

Pamiętam dobrą oprawę muzyczną i kilka lepszych zagadek. Gdybym miała sobie przypomnieć czy gra mnie zauroczyła to nie potrafię. Wiem natomiast, że była bezsensowna strzelanina w której bohater mógł zginąć, ale nie w właściwym czasie dla gry. I trzeba to było w kolo powtarzać, aż w końcu wykona się zadanie. Moja ocena 6/10 choć powinnam zagrać ponownie dla przypomnienia.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Humunculus
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Humunculus » 16 stycznia 2013, 11:35

Ciekawa gra, pamiętam jak bardzo zaskoczyłem się na strzelnicy. Ogólnie takie gry nazywam "średnio na jeża" nic dodać nic ująć. 6+/10
Świat jest jedną wielką maszyną,
Maszyną dla świń.

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 16 stycznia 2013, 14:30

Podobnie, jak alexandra, mam ogromny sentyment do tej gry. Ostatni raz grałem w nią jakiś rok temu i przyznam, że wciąż dawała mi wiele radości. Świetna muzyka i sam klimat gry (oprócz przekombinowanej końcówki z motywami ala Wolfenstein). Ode mnie jak najbardziej 9/10. Może trochę i na wyrost, ale najwidoczniej jestem typem gracza, któremu nie trzeba wiele do szczęścia ;)

Update z dnia 05.12.2016 - Wróciłem do tego tematu, bo wystawiłem Hopkinsowi absurdalnie wysoką ocenę kierując się jedynie wspomnieniami. Nostalgia robi swoje. O ile faktycznie grę mimo wszystko wspominam miło, głównie z powodu tego, że miałem wtedy mniej niż 10 lat i przechodziłem ją z kolegą z osiedla, to na taką ocenę na pewno nie zasługuje.
Podtrzymuję opinię na temat soundtracka, bardzo fajnie dobrane utwory The Troggs, Rare Earth czy The Blues Magoos oraz te skomponowane specjalnie na potrzeby gry. Klimat, o ile początkowo był niezły, to w późniejszym etapie gry wiele tracił. Do tego irytujące momenty w lesie, czy w końcówce gry (Wolfenstein 3D). W polskiej wersji tragiczny Gajos (moment na strzelnicy zapamiętam do końca życia jako jeden z najbardziej absurdalnych w historii polskiego dubbingu w grach).

5,5/10.
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2016, 17:29 przez Eramas, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Martycja
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Martycja » 17 stycznia 2013, 20:51

Również mam do gry wielki sentyment, pamiętam, że bardzo mi się podobała i że grałam w nią dwa razy. Najbardziej, co mi utkwiło w pamięci to polski dubbing, który nie należał do najlepszych, zwłaszcza jeden z tekstów wypowiadany przez Hopkinsa "O Boże, to Amanda" zamiast jakoś to zaintonować, w końcu znalazł trupa kobiety, którą znał, to lektor powiedział to jakby miał zaraz zasnąć. Chyba, że był to syntezator mowy :D

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 26 lutego 2013, 22:13

Swego czasu wygrałem tę grę w nieistniejącym już czasopiśmie IO i już wtedy mi się nie spodobała (a wymagania miałem znacznie mniejsze niż teraz). Przeciętna grafika, słaby dubbing, niespójna i na dokładkę niezbyt zajmująca fabuła, a do tego koszmarnie głupi fragment rodem z FPS-ów - to wszystko raczej nie zachęcało do ponownej rozgrywki. Gajos wypowiadał swoje kwestie z takim entuzjazmem, jakby nie spał co najmniej od tygodnia.
Oceniłem to kiedyś na 5/10, więc łaskawie podtrzymam tę piątkę.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: Adam_OK » 19 marca 2013, 00:25

Taki typowy średniak. Świetna muzyka, dobra (jak na datę premiery) grafika, do tego można pograć w Arkanoida :) Fabuła mało ambitna i dosyć krwista. Zagadki głównie przedmiotowe, niektóre bezsensowne (np. nie można podpalić drewna w kominku w muzeum polewając je benzyną i podpalając ją, trzeba zrobić koktajl Mołotowa i go rzucić w kominek). Gra niezbyt długa, poza tym jak dla mnie było za mało miejsc na sejwy (tylko 6), no i Gajos - aktor z niego naprawdę dobry, ale tu wykonał swa robotę na przysłowiowe "odwal się". Dam 6/10.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 19 lipca 2015, 10:38

Ocena : 8/10

Opinia :
Nigdy nie zapomnę tej gry, nie wiem czy to była moja pierwsza przygodówka, ale pamiętam, iż przechodziłem ją razem z tatą jeszcze na Windows 98 - coś wspaniałego. Strasznie mi się podobała pod względem różnorodnych miejsc, które można było odwiedzić, głównego bohatera - agenta FBI czy ciekawej fabuły. To gra, w którą na prawdę chciało się grać, szczególnie w tamtych czasach. Potem chciałem ją uruchomić na nowszych systemach, ale jakoś mi się nie udało, może kiedyś jeszcze spróbuję, choć chyba płytka już jest zbytnio porysowana i w ogóle nie wiem gdzie jest. W każdym razie gra bardzo ciekawa, z ładną jak na te czasy grafiką i klimatem, trochę krwawym, ale zawsze :D Choć moja opinia jest strasznie subiektywna, bo darzę tą grę dużym sentymentem to wystawiam zasłużoną ocenę 8/10 ;)
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40

Postautor: Shadow » 19 lipca 2015, 11:00

Gra całkiem fajna, ale zyskałaby dużo, gdyby wykopali element rodem z Wolfenstein. Przez to nie ukończyłem gry, a końcówkę obejrzałem na youtube.

Awatar użytkownika
Majkel47
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: Majkel47 » 24 sierpnia 2015, 11:56

Mnie grało się przyjemnie :P Fabuła może nie rzuca na kolana ani wykonaniem, ani oryginalnością, ale wciąga. Interfejs jest całkiem przyjemny, choć wolałbym gdyby użyto rozwiązania z "Nabojem" z Jacka Orlando, niż klikaniem po 50 razy ppm, ale wybaczam. Wybaczyć natomiast nie mogę fatalnej wręcz gry aktorskiej Pana Janusza Gajosa. Brzmiał jakby nie spał z w miesiąc i dano mu kawę chyba dopiero pod koniec gry. Nie wybaczę również długości gry. Można by rozwinąć parę wątków i zamiast 3 godzin gry dostalibyśmy 5. Przemilczeć muszę niestety sekwencje z widoku FPP, ponieważ gra uruchamiana na ScummVM oferuje tylko wybór lokacji. To też nie powalająca ilość, ale zawsze coś. Jako ogromny plus zaliczam też ścieżkę dźwiękową a szczególnie główny motyw gry o tytule "I can't control myself". Moim zdaniem gra dobra, ale bez błysku, tak na 7/10.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 102 razy

Postautor: Urszula » 24 sierpnia 2015, 14:38

Majkel47 pisze: Przemilczeć muszę niestety sekwencje z widoku FPP, ponieważ gra uruchamiana na ScummVM oferuje tylko wybór lokacji.

Ważne, że jest możliwość zagrania w takie staruszki, nawet wtedy, gdy wszelkie inne kombinacje zawiodą. :D
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Majkel47
Obserwator

Postautor: Majkel47 » 24 sierpnia 2015, 14:53

Oj tak :D Może i lepiej, że nie musiałem się męczyć z tą sekwencją :D

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 27 sierpnia 2015, 11:22

Ale wtedy nie poznajecie całej gry, tylko jej część. Wasze doświadczenie z rozgrywki różni się od osób, które miały przyjemność zagrać w kompletną produkcję. I najważniejsze: Każdy ma inny gust. Może Tobie ta sekwencja przypadłaby do gustu.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Iselor
Publicysta

Postautor: Iselor » 02 grudnia 2015, 11:19

Dałem 7. Uzasadnienie w recenzji.

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód

Postautor: PawelJasiak » 05 września 2016, 00:38

4/10

Zaczyna się super, a potem jest tragedia. Szkoda że do końca nie poszło klimatem śledztwa FBI, a zaczęło się jakieś latanie po niebiosach i zabawa w Wolfenstein.

Wróć do „Hopkins FBI”