Heavy rain - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
14%
9. Prawie doskonała
3
43%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
29%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
14%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Klariska
Publicysta

Heavy rain - ocena użytkownika

Postautor: Klariska » 05 stycznia 2012, 16:56

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie

Awatar użytkownika
Humunculus
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Heavy rain - ocena użytkownika

Postautor: Humunculus » 16 stycznia 2013, 11:32

Najlepsza gra przygodowa w jaką grałem na konsoli. Bardzo wciągająca fabuła, ładna oprawa graficzna i efekty dźwiękowe. Podobała mi się nieliniowość gry, ukończenie jej na wszystkie sposoby zajęło mi trochę czasu, ale było warto. Nie podobało mi się natomiast to, że gracz cały czas jest prowadzony za rękę do końca, ale to jest chyba jedyna wada. Do dziś pamiętam minę siostry, kiedy widziała jak z wielkim zaangażowałem machałem padem, żeby wykonać jedną sekwencję... nie chcę wiedzieć o czym sobie na początku pomyślała :) 9/10
Świat jest jedną wielką maszyną,
Maszyną dla świń.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 07 września 2014, 18:40

Bardzo fajny film interaktywny, który opiera się na eksploracji i sekwencjach quick time events. Fabuła jest niezwykle ciekawa i wciągająca, a bohaterowie dają się lubić, dzięki czemu łatwo się zaangażować w rozgrywające się wydarzenia. Gra przechodzi się w zasadzie sama, ale od naszych poczynań zależy w dużej mierze jej rezultat. Co istotne, nie ma tu możliwości ręcznego zapisywania stanu gry, co sprawia, że najmniejszy nawet błąd może być tragiczny w skutkach. Dla mnie to rozwiązanie nie okazało się najszczęśliwsze - potwierdziłem, że ogarnięcie pada leży poza granicą moich możliwości i uzyskałem najprawdopodobniej najgorsze z możliwych zakończeń. Ale ma to też swoje dobre strony - przynajmniej będę miał motywację, by powtórzyć rozgrywkę i zrehabilitować się za dotychczasowe niepowodzenia!

Jeśli miałbym się do czegoś doczepić, to do paru nie do końca przekonujących rozwiązań fabularnych. Kilku wątków nie wyjaśniono zbyt dokładnie, przez co mam uczucie lekkiego niedosytu. Narzekał jednak nie będę, bo dwa popołudnia spędzone z Heavy Rain minęły mi szybko i przyjemnie! 8+/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

MagEllan
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: MagEllan » 26 maja 2015, 21:51

9/10
Jedna z tych gier gdzie mamy dosc zgrabnie napisana historie, nieco inne perspektywy dzieki temu ze wcielamy sie w rozne postaci, w sumie bardziej interaktywny film w ktorym jednak wybory sa wazne. I spora czesc z nich powoduje ze mozemy poczuc sie nie swojo co wplywa na nasze emocje.
Bez watpienia warta ogrania - poczekam jeszcze troche zeby nieco mi sie pamiec zakurzyla i wroce do niej.

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 31 maja 2015, 14:12

Tytuł zacierający granicę między filmem a grą, z mistrzowskimi rozwiązaniami fabularnymi i historią, która faktycznie wywołuje emocje. Początek to nie tylko zaznajamianie się z interfejsem, ale przede wszystkim budowanie relacji z bliskimi. Dzięki temu krótkiemu, ale jakże istotnemu wstępowi, gracz bardziej angażuje się w to, co dzieje się na ekranie.

Dla mnie to jest 1 historia. 1 ścieżka. Nie interesują mnie alternatywne zakończenia. Poprowadziłem bohaterów, tak jak chciałem (lub jak pozwoliło mi moje obycie w używaniu kontrolera od PS3 ;)). Pomimo kilku zepsutych prób (dokładnie 2 + 1 umyślnie - kto grał, wie, o co mi chodzi) uzyskałem najlepszą z możliwych sekwencji końcowych. Tak to przynajmniej wyglądało.

Mam jednak 2 zarzuty. Przede wszystkim dostrzegam dziury w fabule, a właściwie jedną:
Spoiler:

Druga rzecz, która mi przeszkadzała, to problemy ze sterowaniem. Nie chodzi mi o zapamiętywanie, który przycisk odpowiada za jaką czynność, ale o poruszanie się.
Spoiler:
Na szczęście ta konkretna sytuacja nie miała większego wpływu na opowiadaną historię. To znaczy miałem możliwość wyjścia z tarapatów.

Ze względu na powyższe wady, oceniam grę "tylko" na 9/10.

EDIT:
Zapomniałem o dwóch rzeczach:
1) Generalnie aktorzy podkładający głos spisali się bardzo dobrze, ale jest jeden przypadek, od którego aż bolą zęby i uszy.
Spoiler:
Nie wiem, kto to zaaprobował, ale powinien wylecieć. Takiego braku emocji dawno już nie słyszałem.
2) Dla tej gry kupiłem konsolę :D
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 05 września 2016, 00:42

9/10

Nie chcę nawet mówić, jak nisko mi opadła szczęka, gdy dowiedziałem się kto jest zabójcą z Origami. Właściwie to dopiero po chwili (jak zaczęła się sekwencja z paleniem dowodów) to do mnie dotarło. Mistrzostwo :)

Awatar użytkownika
Introverder
Obserwator

Postautor: Introverder » 22 listopada 2016, 15:38

8/10 - głównie za dziury w scenariuszu i pewne rażące sceny np. -
Spoiler:

Odczucia - czuję się jakbym 10 razy zaliczył roller-coastera z wielokrotnymi pętlami i następnie wyszedł i za bardzo nie wiedział, że kolejka w końcu stanęła :P.. Gra się zaczyna jak podjazd taką kolejką, myślisz sobie "I to ma być wszystko?", ale gdy zaczynasz pędzić, nie mozesz się zatrzymać :).

A po chwili przychodzi taka piosenka:

https://www.youtube.com/watch?v=-gkibxWr0DY :).

P.S. Po przejściu całej gry i poznaniu wszystkich mocnych scen stwierdzam, że ta
Spoiler:
jest po prostu lekka.

Doktorek Śmierć jednak wygrywa zdecydowanie :P. Nie wiem jak inni, ale drugi raz przechodzić tamtego miejsca nie chcę :P..

Acha, polski dubbing czasami naprawdę psuje przyjemność z grania.

Wróć do „Heavy rain”