Grim fandango - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
2
18%
9. Prawie doskonała
5
45%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
18%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
2
18%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum

Grim fandango - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 07 stycznia 2012, 15:21

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 101 razy

Re: Grim Fandango - Ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 07 stycznia 2012, 15:25

Muszę przyznać, że wywarła na mnie wielkie wrażenie. Jest śliczna pod względem graficznym, muzycznym. Fabuła ciekawa odbiegająca troszkę od standardów, dobre dialogi, fajne spolszczenie choć nie wszystkie dialogi, a szkoda. Fajne zagadki, to wszystko wielki plus, Minus parę zręcznościówek oraz sterowanie.
Moja ocena mocna 9/10 gdyby nie te zręcznościówki dałabym jej z czystym sumieniem 10.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: Grim fandango - ocena użytkownika

Postautor: vaapku » 22 czerwca 2012, 00:32

Już dawno żadna gra mnie tak nie zdenerwowała jak ta. Rozumiem, że nie jest najnowsza, że problemy techniczne, ale żeby aż tyle? Najpierw dłuuugo próbowałam ją w ogóle uruchomić, ale to akurat wina mojej indolencji (chociaż trafiły mi się chyba wszystkie możliwe problemy z uruchamianiem). Później już w trakcie gry jakieś 10 razy w różnych miejscach wyskakiwał mi błąd, a że ja zapisuję stan gry rzadko, to naklęłam się co niemiara.
Sterowanie woła o pomstę do nieba, a dodać jeszcze trzeba to, że Manny kilka razy raczył zaklinować się na amen.
Ula zachwycała się muzyką, a ja nie - nie zapadła mi w pamięć (dwa wyjątki: w momencie, kiedy Glottis wspina się na "drzewo", muzyka jest tak wkurzająca, że byłam bliska przecięcia kabli od głośników; drugi wyjątek - piosenka śpiewana w głębinach - mistrzostwo świata). Ogólnie ciężko mi powiedzieć, jaka ta muzyka właściwie jest, bo nie licząc wspomnianych przykładów, kompletnie jej nie pamiętam.
Do grafiki się nie przyczepię, była ok.
Zagadki :bezradny: jak dla mnie były wyłącznie przedmiotowe, bo zadania typu wciśnij przycisk, opuść kotwicę, pociągnij za wajchę, podnieś kotwicę, itd. to dla mnie żadne zagadki tylko zawracanie d***.
Spolszczenie bardzo dobre, a angielskie głosy kapitalnie dobrane.

Ogólnie rzecz biorąc, pomysł na grę bardzo fajny, ale ktoś bardzo się postarał, żeby to zepsuć.
Wbrew obietnicom nie połamałam płyty, ale też nie zamierzam do tej gry wracać. 4/10
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 26 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 17:31

9/10 - bardzo dobra gra - dość długa, ciekawa, może trochę za mało zagadek "nieprzedmiotowych", ale poza tym wszystko OK.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: Sally Sparrow » 15 czerwca 2016, 10:53

Właśnie (po długiej przerwie w środku gry) ukończyłam wersję zremasterowaną. Oryginalna fabuła, świetne dialogi, postacie które da się lubić, dobre zagadki, interesujące miejscówki do zwiedzenia, piękna charakterystyczna grafika no i wyjątkowo rzadko poruszana tematyka. W dodatku ta muzyka! Fantastycznie nadaje tej grze niepowtarzalny klimat. Nie mam się zbytnio do czego przyczepić, no może poza dosyć dziwnymi miejscami interaktywnymi, czasem są naprawdę spore i człowiek klika na kilka obiektów, po czym okazuje się że komentarz jest wciąż ten sam. Poza tym - miodzio.

Z chęcią obejrzałabym film z tą fabułą, to by się fantastycznie oglądało.

9/10

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 16 czerwca 2016, 08:29

Sally Sparrow pisze:Właśnie (po długiej przerwie w środku gry) ukończyłam wersję zremasterowaną.

Czy jesteś w stanie opisać czym różni się wersja remastered od podstawowej?

okej, już mam, gdyby ktoś również się zastanawiał:

Przy pracy nad grą, twórcy remastera korzystali z zachowanych materiałów produkcyjnych Grim Fandango, co dało im dostęp do wysokiej jakości przerywników filmowych oraz elementów graficznych. Warto zaznaczyć, że wizualnie produkcja nie różni się drastycznie od oryginału. Twórcy poprawili jednak trójwymiarowe modele postaci, dodali nowe efekty świetlne oraz cząsteczkowe, a także użyli statycznych i animowanych teł w wyższej rozdzielczości. Tytuł zachowuje pierwotne proporcje ekranu (4:3), tak więc grając musimy pogodzić się z pionowymi czarnymi pasami po obu bokach monitora lub telewizora.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=24271

nie wiem czy zdzierżę te 4:3...
Moja strona z recenzjami gier:
Obrazek

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Sally Sparrow » 16 czerwca 2016, 13:55

Nie byłabym w stanie podać różnic pomiędzy obiema wersjami, bo widziałam tylko remastered na oczy :3

A mnie 4:3 nie przeszkadza, moim zdaniem nawet dodaje mediom uroku. Szczególnie jeśli coś można uznać za "retro", ta dawniej popularna rozdzielczość dodaje autentyzmu.

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 13 września 2016, 04:36

10/10

I bez większego komentarza. Po prostu trzeba zagrać i przejść.

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 02 stycznia 2017, 20:18

Podchodziłem do Grim Fandango: Remastered z obawą, że piękne wspomnienia to tak naprawdę tylko piękne wspomnienia, a sama gra nie wytrzyma próby czasu. Jak było? Było bardzo dobrze. Gra ponownie mnie zauroczyła i pochłonęła. Świetny klimat, fabuła, postacie, humor, do tego rewelacyjny soundtrack i ciekawe lokacje. Mam jednak mieszane uczucia odnośnie zagadek. O ile pierwszy, trzeci i czwarty rozdział są pod tym względem niezłe, to drugi sprawił mi sporo problemów. Mimo wszystko było jednak bardzo przyjemnie i cieszę się, że zdecydowałem się na powrót do tego tytułu.

Teraz kilka słów o wersji Remastered. Dodano możliwość sterowania za pomocą myszki i sam wybrałem właśnie tę opcję. No i tutaj pojawia się problem, bo gry nie da się przejść korzystając jedynie z myszki. Podczas drugiego roku jest moment w którym trzeba użyć klawiatury, inaczej nie ruszymy dalej. Wiemy co trzeba zrobić, ale po prostu nie możemy tego osiągnąć za pomocą mychy (a może to ja miałem wyjątkowego pecha, ale przez kilkanaście minut usiłowałem wykonać coś, co zajmuje 10 sekund). Niby nic, ale nie każdy z góry założy, żeby użyć klawiatury. Do tego raz musiałem wczytywać poprzedni save, bo straciłem możliwość interakcji z jednym z przedmiotów. To w sumie tyle z problemów technicznych, gra nigdy nie crashowała i ogólnie działała dobrze na Windowsie 10.

Pełnej dziesiątki nie dam, za dużo nerwów straciłem w drugim rozdziale, ale 9/10 jak najbardziej.

Wróć do „Grim fandango”