Nie mogę zainstalować Gray Matter !

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Nie mogę zainstalować Gray Matter !

Postautor: Gocciana » 12 kwietnia 2012, 15:03

Jak w temacie - nie mogę zainstalować gry. Jest oryginalna i grałam już w nią kiedyś. Obecnie, po wielu nieudanych próbach (kiedy to komputer "nie widział" płyty), wreszcie uruchomił się program instalacyjny, ale po jakimś czasie wyskoczyła informacja o błędzie:

Obrazek

Próbowałam jeszcze dwukrotnie i za każdym razem było to samo. Czy oznacza to, że pada mi napęd ? Czy może chodzi o coś innego ? Dla sprawdzenia, zainstalowałam pomyślnie inną grę.
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Nie mogę zainstalować gry !

Postautor: Emilio » 12 kwietnia 2012, 15:22

Jolu a może masz brudną płytkę albo jest ryśnięta? Skoro zainstalowałaś inna grę i inne cdki chodzą normalnie to proponuje przeczyścić płyte z Gray Matter ;)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 12 kwietnia 2012, 15:42

Emilu, 99 % gier przeze mnie kupowanych, to nówki. Ta też. Była tylko raz instalowana, jest czysta jak łza i nie ma ani jednej ryski. :|
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: qwerty » 12 kwietnia 2012, 16:00

Spróbuj skopiować zawartość płyty na HD (lub pendrive) i stamtąd odpalić instalację.

Czy od czasu, kiedy gra działała zmieniałaś sprzęt albo oprogramowanie systemowe?
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 12 kwietnia 2012, 16:34

Dziękuję qwerty :). Spróbuję zrobić tak, jak zasugerowałeś. A jeśli chodzi o zmianę systemu - to owszem zmieniłam z Win 7 na XP. I co ciekawe, właśnie na siódemce z grą prblemów nie miałam ;).

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 109 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 126 razy

Postautor: Urszula » 12 kwietnia 2012, 17:48

Nie widzę jaki jest kod błędu, bo to jest całkiem po prostu za małe, czy nie masz większego screena, bo ja bym powiedziała, że brakuje Ci pewnie jakiś bibliotek, ale nie widzę, co tam pisze. Lub masz uszkodzony plik video na płycie, czyli trzeba płytę wyczyścić, bo być może jednak jest jakaś rysa, paproch, który powoduje, że twój CD- rom nie może pliku przekopiować.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 12 kwietnia 2012, 19:27

Powiększyłam Uleńko.

Obrazek

Chyba i tak napis jest niewidoczny:(. Tam jest tak napisane :

Wystąpił błąd podczas próby kopiowania pliku.
Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia WA/WY
Mozesz ponowić ządaną czynność, zignorować ją (nie zalecane), lub przerwać instalację .

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 12 kwietnia 2012, 22:00

Czyli przeczyść płytę, bo raczej jest zanieczyszczona, uszkodzona.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
yxam
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Postautor: yxam » 12 kwietnia 2012, 22:06

Z tego opisu wnioskuje, że płyta nie odczytuje jakiegoś pliku i dlatego nie instaluje. Spróbuj zrobić obraz płyty.

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: tynieczka » 13 kwietnia 2012, 09:22

Jola, Ty zwyczajnie kup nowy napęd, miałam to samo. Kupiłam nowy i ni ma żadnych figli ;)
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
yxam
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Postautor: yxam » 13 kwietnia 2012, 10:30

A najlepiej sprawdź na jakimś innym napędzie ;)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 13 kwietnia 2012, 11:45

Dziękuję wsiem za pomoc, punkciki dla Was :). Chyba jednak zrobię tak, jak radzi Maryla, czyli kupię nowy napęd. Zresztą noszę się z tym od jakiegoś czasu, jak kura z jajem ;). Strasznie się denerwuję jak mam jakieś problemy z grą, a świadomość że ...trochę za grę zapłaciłam, nie pomaga ;P.

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: ALEX » 13 kwietnia 2012, 21:15

Hej

Jeśli chodzi o twój problem to jak zachowuje się płyta w czasie instalowania gry i w momencie gdy dochodzi do tego komunikatu? Płynnie kopiuje zawartość czy słychać nierówną pracę?
Ja miałem identyczny problem instalując Tomb Raidera Legendę. Myślałem że płyta jest do wyrzucenia. Jakiś czas potem chciałem spróbować ostatni raz przed kupnem nowego egzemplarza i płytka działa jak trzeba. :) Tylko że w międzyczasie zmieniałem system. Piszesz że zmieniałaś system i to na starszą wersje na starszy więc może gdzieś tu tkwić błąd. Spróbuj wgrać najnowszego biosa do twojego DVD czy zaktualizować samemu sterownik. U mnie powodowało to swojego czasu błędy w nagrywaniu płyt.

Zanim kupisz napęd napisz może forum na www.cdrinfo.pl o tym problemie. To forum poświęcone napędom, nagrywaniu i płytą więc powinni ci coś fachowo poradzić :) Mnie do tej pory pomagali w problemach.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 14 kwietnia 2012, 19:56

Dzięki Dee Jay za zainteresowanie :). Być może masz rację, że zmiana systemu ma jakiś wpływ na fakt, że nie mogę gry zainstalować, ale z napędem mam od jakiegoś czasu przeboje i dawał popalić na siódemce również. Nie tylko z instalacją, ale nawet z odpaleniem już zainstalowanej gry były problemy. Tyle, że był "robiony" i miał działać bez zarzutu i ...niby działał, ale chyba przestał ;) . Kupię nowy, a jeśli niepotrzebnie, to po prostu będzie to kolejny zbędny zakup ;).

Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta

Postautor: Emilio » 15 kwietnia 2012, 12:38

Jolcia a zainstaluj na całkiem innym kompie (kolega, koleżanka, dziecko (jak masz) rodzice...) Wtedy zobaczysz, czy system, napęd, czy CD ;)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 15 kwietnia 2012, 16:55

Dziękuję ...Emilku :D. Zainstalowałam na lapku bez problemów. Gra hula, aż miło ;). Z tego wniosek, że mikroskopijna ryska (którą przy pomocy lupy wypatrzyłam) problemem nie jest ;).

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum

Postautor: Xantia » 28 lipca 2012, 20:11

No i zabrałem się wreszcie za mojego 8 letniego pc. Wolno chodził, haczył się, rzęził i skowyczał wentylator od karty graficznej i przestał działać napęd dvd. Jednym słowem ruina i chęć dobicia go młotkiem :D Patrzył na mnie jednak żałosnym wzrokiem z monitorka i prosił o leczenie. Najsampierw pospawałem mu plastikowy wentylatorek bo haczył o obudowę i terkotał jak szalony. Potem wyciągnąłem łożysko z tego wentylatorka i wykąpałem biedactwo w oleju. Wyciszył się wyraźnie zadowolony. Następnie wgrałem mu na nowo oprogramowanie xp i wyraźnie się ożywił, uspokoił i zaczął spoglądać na mnie z nadzieją i pewnego rodzaju czułością. Tak mi się przynajmniej wydawało. Pozostał jeszcze jednak napęd dvd. Dokonałem transplantacji z padniętego kompa kolegi, co prawda innego koloru, ale dodało mu to(komputerowi, nie koledze) wyraźnie uroku. Działa teraz bezproblemowo i mogę po dłuugim okresie wreszcie w coś zagrać. Na początek odpaliłem Mysta IV. Mam nadzieję Ula że choć trochę zaplusuję tym u Ciebie :D Działa wszystko idealnie, czego życzę wszystkim Przygodomaniakom hej! ;)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 29 lipca 2012, 11:46

U mnie wszyscy, którzy działają na forum i się logują, mają ogromniastego plusa, a jak jeszcze kochają Mysty, jak ja to już mają moją miłość do grobowej deski :)
Moje gry

Wróć do „Gray matter”