Goin' downtown - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
11%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
11%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
22%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
22%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
3
33%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Goin' downtown - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 07 stycznia 2012, 12:27

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Goin' downtown - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 07 kwietnia 2012, 00:00

Na początku obawiałem się niemieckiego audio, ale jak zacząłem grać, to dość szybko się przyzwyczaiłem. A nawet mi się spodobało. Czułem się, jakby Niemcy opanowali Nowy Jork - fajne uczucie. Fabularnie mam pewien niedosyt. Gra skończyła się za szybko:
Spoiler:
Mimo że gra jest mroczna, wręcz brutalna, podobało mi się zaimplementowanie w niej odrobiny humoru poprzez odnoszenie się do naszego światka popkulturowego ("I know what you did last summer").

Podsumowując:
+ niemieckie audio
+ muzyka (przede wszystkim piosenka tytułowa)
+ grafika
+ animacje
+ fabuła jako całość
+ ogólne wrażenie
+ odrobina humoru
+ soundtrack na płycie

- za szybko się kończy = dziurawa fabuła (na końcu)

Ocena: 8/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Samorost 3
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Incoming Forces
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 15 kwietnia 2012, 17:53

Mnie gra rozczarowała, bo spodziewałam się ...duużo więcej. Naciągana fabuła, proste zagadki, gra krótka, to te 'najgłówniejsze' minusy. Jak to ostatnio często bywa, z dużej chmury, mały deszczyk. Jedynie ładunkiem emocjonalnym gra mnie 'kupiła' i dlatego będę litościwa, dam troche naciągane 7/10.
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Majainna
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=20

Postautor: Majainna » 17 maja 2012, 21:40

Bez fajerwerków. Bardzo mnie gra rozczarowała. Lokacje małe, fabułę można było trochę rozbudować. Pograłam dwa wieczory.....i tyle.
5/10

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: pelagia » 06 sierpnia 2012, 11:15

Nie jestem zachwycona. Może wynika to z faktu, iż nigdy nie lubiłam komiksów, a właśnie w takiej konwencji jest gra Goin' dowtown. Te dialogi w "chmurkach" i bezgłośne otwieranie ust, no i ta drażniąca muzyka. Zresztą sama fabuła jest mocno naciągana, a jeśli chodzi o zagadki, to są one z kategorii "lekkie, łatwe i przyjemne", a właściwie wcale ich nie ma. Daję naciągane 5.
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Scoffer » 20 września 2012, 11:34

Gra ma trochę klimatu, ale jej potencjał został zmarnowany. Przypomina mi masę filmów o takich właśnie dzielnych policjantach, w których początek jest zajmujący a potem nadchodzi moment kulminacyjny i 10 minut później film się kończy (ewentualnie +10 minut nawalania po mordzie). Generalnie mało lokacji, bo gra krótka jak nieszczęście, mało itemów do obejrzenia (=mało komentarzy = mało wczuwania się w klimat). Muzyka taka se, generalnie nie przeszkadza. Grafika...taaa, rysunki... och wow, z cieniowaniem, cóż za nowość... no więc nie lubię kreskówkowych gier. Dodatkowy minus za wizualizację amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. 5/10, bo dokładnie - gra niczym specjalnym się nie wyróżnia, ani mnie nie urzekła, ani mnie nie odrzuciło. Grało mi się przyjemnie, ale po prostu lubię takie filmy :P
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 26 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 17:27

Całkiem udana gra - miała swój klimat, fabularnie całkiem ciekawie, zagadki i oprawa trzymają niezły poziom. W sumie 7/10.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 19 grudnia 2013, 09:31

Całkiem przyjemna przygodówka z kilkoma ciekawymi pomysłami i stylową oprawą. Mimo to nie wciąga aż tak bardzo, a poza tym kończy się nagle i cokolwiek bezsensownie. Szkoda, bo fabuła miała potencjał, ale autorom zabrakło pomysłu na rozwinięcie opowiadanej historii.
6,5/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
winstonsmith
Obserwator
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: winstonsmith » 19 lipca 2014, 18:43

tekst zawiera spoilery

Pod paroma względami przypominała mi "Still Life"
Spoiler:
i "The Moment of Silence"
Spoiler:
:> , gł. bohater -
Spoiler:
. Z kolei nasze budki telefoniczne przypominały te z Gemini Rue... wprawdzie ta gra została stworzona kilka lat później, ale podejrzewam, że Niemcy użyli swojego czaso-symulatora miejsc zbrodni i podkradli ten pomysł :mysli:

Grafika świetna, wspomniany wyżej motyw muzyczny również tej grze dodawał atmosfery tajemnicy i odrobiny niepokoju, reszta oprawy audio również na wysokim poziomie. Włącznie z głosami postaci, w ogóle nie przeszkadzał mi niemiecki język (pomimo, że go nie znam), aktorzy po prostu wypowiadali kwestie z właściwą intonacją utrzymując klimat rozmowy - dlatego zachęcam do włączenia głosu dialogów (automatycznie przyciszonego w wersji polskiej). Dodatkowo śmieszą mnie niemieckie zapędy do amerykanizacji rodzimych produkcji.
Fabuła jak już wspomniałem mało oryginalna ale fajnie poprowadzona i utrzymująca klimat cyberpunkowo-spiskowy... prawie do samego finału, który był zrobiony na szybko i byle jak.
Biorąc pod uwagę ten niedosyt, nie mogę wystawić maksymalnej oceny, ale dla mnie 9/10 :oklaski:
[hr]

When I think of something else, something will go here

Wróć do „Goin' downtown”