Order of the Thorne - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
67%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
33%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 89 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 47 razy

Order of the Thorne - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 22 stycznia 2019, 15:43

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 15 razy

Re: Order of the Thorne - ocena użytkownika

Postautor: yemet » 22 stycznia 2019, 21:19

Fabuła jest prosta: jako bard bierzemy udział w zadaniu polegającym na odnalezieniu zaginionej królowej. Gra jest duchowym spadkobiercą serii King's Quest. Mnie przypomina również pierwszą część Legend of Kyrandii (magiczny las) i Quest for Glory (uniwersum, struktura lokacji). To dobry trop, bo zespół Infamous Quests wydał wcześniej Quest for Infamy.

Niestety The King's Challenge wygląda zauważalnie gorzej niż ww. gry (mowa o VGA remake QfG). Można tylko pochwalić portrety postaci przy dialogach. Muzyka jest przeciętna. Przy dwóch kawałkach musiałem wyłączyć głośniki, bo miałem wrażenie, że mózg mi się rozpuszcza.

Zagadki nie stanowią większego wyzwania. Zazwyczaj od razu wiedziałem, co należy zrobić ze znalezionymi przedmiotami. Czasem trzeba się poszwendać po niezbyt licznych lokacjach, aby popchnąć fabułę do przodu. Ze 2-3 przedmioty zostały wrednie ukryte, przez co zatrzymałem się na dłużej. Szkoda, że twórcy nawiązali do gier retro nie tylko poprzez oprawę audio-wizualną. Voice acting nie stoi na wysokim poziomie. Ogólnie czuć, że to budżetowa gra. Ukończenie jej zajęło mi ok. 5 godzin ze wszystkimi osiągnięciami. Zauważyłem, że niektórym graczom znacznie krócej.

The King's Challenge jest uroczą produkcją i nie żałuję czasu z nią spędzonego. Gracze tęskniący za wyżej wymienionymi tytułami raczej nie powinni być rozczarowani. Cała reszta może ją sobie odpuścić.

Awatar użytkownika
Drenz
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=61091#p61091

Postautor: Drenz » 22 stycznia 2019, 21:44

Bardzo sympatyczna i dobra gra przygodowa w starym stylu. Nie jest trudna, ale też nie jest jakoś łatwa. Czasami trzeba trochę pochodzić, aby zdobyć jakiś składnik lub aby jakiejś rzeczy użyć na innym przedmiocie. Ogólnie jest na 3-5 godzin i stanowi pierwszą część - kolejne podobno są w produkcji. Na pewno za jakiś czas zagram, bo nawet mnie wciągnęła pomimo tej pikselozy :)
Ostatnio skończone: The Cursed Forest
Gram: Rhem, Lust for Darkness
W tle: Anvil of Dawn, Ancestors: Legacy, Mutant Year Zero: Road to Eden

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 23 stycznia 2019, 01:05

7/10

Miałem jakoś nieodparte skojarzenia z King's questem :) ogólnie grało się bardzo fajnie, ma swój urok. Pomysł z graniem piosenek przypomniał mi z kolei Looma. Nie lubię natomiast zecydowanie praktyki polegającej na wydawaniu gry, która ma mieć kontynuację, kiedy ta kontynuacja ukazuje się za 5 lat (albo wcale.). Tutaj ani widu ani słychu o następnej części.

Wróć do „Order of the Thorne”