Gemini Rue - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
6
35%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
4
24%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
3
18%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
6%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
3
18%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Gemini Rue - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 07 stycznia 2012, 11:52

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 103 razy

Re: Gemini Rue - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 28 lipca 2012, 16:07

Ciekawa historia, choć brak ładnej grafiki warto poznać tą przygodówkę. Ma w sobie to coś, co przykuwa do monitora. Niestety są elementy zręcznościowe, które mogą napsuć krwi, mi przynajmniej napsuły. Wiadomo, że ja jestem noga stołowa jeśli chodzi o takie rzeczy, ale tutaj zabawa z bronią, nie bardzo mi się podobała w dodatku, gdy bohater ginie. Moja ocena 8/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 26 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 17:23

OCENA GRY: 9/10

ZALETY:

+ genialna fabuła
+ zagadki
+ oprawa audio
+ polonizacja
+ sterowanie

WADY:

- brak szczegółów na twarzach bohaterów
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Szynek
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Szynek » 23 czerwca 2013, 13:47

Mnie dla odmiany gra się w ogóle nie podobała.

Owszem sama rozgrywka jest całkiem niezła, do tego nieliniowa i do pewnego stopnia realistyczna. Zagadki są stosunkowo proste i intuicyjne, prawie nie zdarzyło mi się nigdzie na dłużej utknąć. Pierwsze pół godziny gry ma nawet jakiś klimat ale potem jest już tylko gorzej. Przykładowo elementy zręcznościowe są jak dla mnie przekombinowane, nie wiem po co wprowadzono aż tyle klawiszy, skoro korzysta się tylko z 3-4 (wychylenie, strzał, schowanie, przeładowanie), w praktyce nie ma potrzeby wychylania się w drugą stronę, ani włączania tego całego skupienia, które tylko rozprasza.

Sam scenariusz nie jest, przynajmniej jak dla mnie, specjalnie ciekawy ani odkrywczy. W grze jakiś tuzin postaci, z czego tylko połowa ma jakiekolwiek znaczenie dla fabuły, do tego sama historia jest prosta jak drut. Praktycznie cały czas wiedziałem, co wydarzy się za kilkanaście/kilkadziesiąt minut.
Spoiler:

Grafika jest beznadziejna, powiedziałbym że nawet znacznie gorsza niż w Primordia. Lokacji jest bardzo mało, większość z nich (zwłaszcza te w ośrodku) to tak naprawdę cały czas jedno i to samo miejsce, w którym pozmieniano tylko kilka elementów. Animacje to jakiś żart, pierwszy Prince of Persia, czy Another World były pod tym względem dużo lepsze, a przecież te gry mają ponad 20 lat! IMO jak się nie potrafi zrobić normalnie wyglądającego wchodzenia po drabinie to nie powinno się w ogóle za to zabierać, i po prostu wstawić wszędzie schody. Do tego lokacje są niemal całkowicie statyczne i wyludnione, po ulicach nie jeżdżą żadne pojazdy, poza sklepikarzem i dwoma bezdomnymi praktycznie nikogo na nich nie spotykamy. Potem wcale nie jest lepiej- kiedy po raz pierwszy wszedłem przez okno do pewnego bloku, to sprawiał on wrażenie bardziej opuszczonej rudery niż budynku mieszkalnego: niedziałająca winda, nikogo w recepcji i absolutne pustki na korytarzach... a właściwie to jednym korytarzu, skopiowanym kilka razy.

Gra w ogóle w niczym nie przypomina poważnej produkcji, bardziej jakieś freeware tworzony przez 1-2 osoby. Jak dla mnie po wycięciu deszczu można byłoby to wydać na Android'a za kilka złotych, niewykluczone że twórcy nawet lepiej by na tym wyszli, no i grafika na małych ekranach nie wyglądałaby aż tak tragicznie.

Jak dla mnie 5/10.

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 23 czerwca 2013, 16:06

Meh, minimalny wysiłek wystarczy by wiedzieć, że nad grą niemal wyłącznie pracowała jedna osoba. Więc gadaj dalej o "twórcach" :)
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
Szynek

Postautor: Szynek » 23 czerwca 2013, 16:17

No fakt, nie sprawdziłem. W niczym to jednak mojej oceny i opinii na temat gry nie zmienia.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 22 września 2013, 21:31

Gemini Rue to narracyjny majstersztyk. Gra, która zachwyciła mnie zarówno samą fabułą, jak i sposobem jej przedstawienia. Wydarzenia są tu interesujące, bohaterowie wiarygodni, a deszcz... naprawdę pada (po sesji z Gemini Rue lepiej nie wychodzić z domu bez parasola). Bardzo fajnie wygląda też sama rozgrywka - jest zróżnicowana, obok klasycznych przygodówkowych zagadek pojawiają się sekwencje strzelankowe, dzięki którym akcja zyskuje na dynamice. Wszystko to zostało podane w oprawie retro, charakteryzującej się olbrzymimi pikselami typowymi dla rozdzielczości 320x200. Mogłoby się wydawać, że tego rodzaju grafika nie sprawdzi się w 2011 roku. Stało się inaczej. Gemini Rue odniosło sukces, zyskując uznanie recenzentów i fanów przygodówek.

9/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Palmer_Eldritch

Postautor: Palmer_Eldritch » 27 września 2013, 12:02

8-9/10

Jedna z moich ulubionych przygodówek. Świetny klimat, kojarzący się z Blade Runnerem, i ciekawa historia. Do tego grafika retro, która jest istnym zastrzykiem nostalgii w serce ;)
Trafiłem kiedyś na tę grę przypadkiem niedługo po premierze i strasznie się cieszę, że nie przeoczyłem tego tytułu.

Awatar użytkownika
PlaskiKubek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: PlaskiKubek » 13 lipca 2014, 12:51

Ohhhh... westchnienie zachwytu to jedyne co mogłem z siebie wykrzesać po ukończeniu "Gemini Rue". Jest to pierwsza gra w moim życiu, którą ukończyłem w ciągu jednego dnia, nie dlatego, że była krótka, ale dlatego, że wciągnęła mnie jak żadna inna przygodówka (a przynajmniej dotychczas, mam jeszcze wiele tytułów przed sobą). Produkcja jest doskonałym przykładem socjologicznego science-fiction, gdzie pytania padają, a odpowiedzi musimy znaleźć sami. Niepowtarzalna atmosfera, budowana każdym z elementów gry, wyzwala najgłębsze emocje w graczu i pozwala wsiąknąć całym sobą w wykreowany świat.
10/10
Robię filmy na YouTube:
https://www.youtube.com/user/plaskikubek
Prowadzę bloga poświęconego popkulturze:
http://kurturka.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Svenson
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Svenson » 19 lipca 2014, 18:06

Genialna, intrygująca i zaskakująca fabuła. Po pierwszych minutach słaba grafika retro (chociaż ta ma swój urok) przestaje przeszkadzać. Grając w tą pozycję czułem się jak w filmie kryminalnym.
Zagadki logiczne, brak zbędnego nic nie wnoszącego gadania w przeprowadzanych rozmowach z postaciami. Strzelanie uznałbym za plus (takie małe urozmaicenie point & clicka). Deszcz bardzo dobrze dodaje mrocznego klimatu gry. Za minus uznałbym to , że do inwentarza można jedynie wejść klikając na jakimś hotspocie oraz zlewanie się niektórych (istotnych) przedmiotów z widokiem lokacji (taka grafika ;) Ogólnie gra godna polecenia. Ocena 9/10

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Domino » 01 sierpnia 2014, 12:55

Bardzo dobra gra, pikselowa grafika ma swój klimat i nie można urznąć jej za wadę skoro celem było retro. Bardzo spodobały mi się portrety postaci. Elementy strzelania były naprawdę proste (grałem na średnim poziomie) i miłą odskocznią i nie wprowadzało żadnej irytacji jak to zazwyczaj z elementami zręcznościowymi w przygodówkach.
Fabuła ciekawa i wciągająca trudno oderwać się od tej gry. Na minus długość gry jest za krótka jak dla mnie ( jeden wieczór to trochę za mało) Drugim minus to zbyt proste zagadki, które rozwiązywałem z marszu co na pewno wpływało na długość rozgrywki.
Dla mnie ocena 8/10

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 01 sierpnia 2014, 16:09

Długo ze sobą się zmagałam. Z jednej strony, chciałam coś od siebie tu dodać, z drugiej, po prostu... się bałam :P Dla mnie tak wysoka ocena tej gry jest przykładem 'owczego pędu' i swego rodzaju obawy ;) To tak jak z filmami, tzw. zaangażowanymi, po prostu nie wypada ich krytykować :P Ja się odważam jednak (trochę to trwało) i w całości popieram zdanie Szynka! 5/10.
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 16 sierpnia 2014, 10:42

Gocciana pisze:Długo ze sobą się zmagałam. Z jednej strony, chciałam coś od siebie tu dodać, z drugiej, po prostu... się bałam :P Dla mnie tak wysoka ocena tej gry jest przykładem 'owczego pędu' i swego rodzaju obawy ;) To tak jak z filmami, tzw. zaangażowanymi, po prostu nie wypada ich krytykować :P Ja się odważam jednak (trochę to trwało) i w całości popieram zdanie Szynka! 5/10.

Pochwalę się. Byłem jedną z pierwszych osób na świecie, które o grze pisały (poza forum Adventure Game Studio):

http://www.przygodoskop.pl/artykuly/a16.htm (lipiec 2009, na dole strony)

Gra już wówczas zrobiła na mnie wrażenie. Byłem drugim Polakiem, który grał w Gemini Rue. Zapowiedź napisałem dzięki Ascovelowi, który grał już wcześniej, był w regularnym kontakcie z autorem (też był grą zaintrygowany) i zachęcił mnie do naskrobania o niej dłuższego tekstu po polsku. Autor chętnie podzielił się prawie kompletną grą w wersji alfa/beta (nie pamiętam w tym momencie), bo zainteresowanie ze strony internetu było wówczas niewielkie, więc każdy tekst zaindeksowany w Google miał dla niego znaczenie:

http://www.przygodoskop.pl/558/zapowiedz.htm (maj 2010)

Przy okazji, archiwalny artykuł, który autor gry napisał na blog Ascovela:

http://www.hardydev.com/2009/11/18/visu ... the-player

Anglojęzyczne serwisy o przygodówkach nie pisały w tamtym czasie o Gemini Rue w ogóle. Cokolwiek przeczytać o niej można było jedynie na stronach/blogach poświęconych grom niezależnym. W polskojęzycznym internecie nie istniała wówczas, poza Przygodoskopem, ani jedna, najkrótsza choćby wzmianka, wątek na jakimkolwiek innym forum itp. Jeśli ktoś nie wierzy - spróbujcie znaleźć polskojęzyczne artykuły o grze sprzed czerwca 2010.

Gocianna twierdzi, ze gracze chwalą Gemini Rue, bo jest jakaś moda, "owczy pęd". W takim razie jak to możliwe, że gra podobała się nam (mnie, Ascovelowi i innym osobom z Przygodoskopu) w czasach, gdy jeszcze nikt inny o niej nie pisał? A może po prostu my tę "modę" zaczęliśmy? :E

BTW, moja ocena:
http://www.przygodoskop.pl/558/recenzja.htm

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 16 sierpnia 2014, 13:39

Gra jest rzeczywiście bardzo dobra, a to, że się wyróżnia inną grafiką, być może faktycznie u pewnych osób daje jej jakiegoś plusa... ale chyba nie takiego znów wielkiego, żeby przez to otrzymywała takie wysokie noty.

Zresztą myślę, że nawet gdyby miała "dzisiejszą" grafikę, to byłaby wciąż świetną przygodówką... a może nawet jeszcze lepszą? :mysli:

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 16 sierpnia 2014, 15:37

Rozdzielczość Gemini Rue to nie jest ani plus ani minus. Rozdzielczość to tylko detal techniczny. Jest mnóstwo brzydkich gier w niskiej rozdzielczości, w tzw. stylu retro. Podobnie jak jest i mnóstwo brzydkich gier, które można odpalić w rozdzielczościach 1600×1200. Ocenianie grafiki przygodówki przez pryzmat rozdzielczości to kompletna pomyłka.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 16 sierpnia 2014, 16:44

jarecki83 pisze:Gra jest rzeczywiście bardzo dobra, a to, że się wyróżnia inną grafiką, być może faktycznie u pewnych osób daje jej jakiegoś plusa... ale chyba nie takiego znów wielkiego, żeby przez to otrzymywała takie wysokie noty.

Zresztą myślę, że nawet gdyby miała "dzisiejszą" grafikę, to byłaby wciąż świetną przygodówką... a może nawet jeszcze lepszą? :mysli:

Czyli jesteś ... 'za, a nawet przeciw', bo jakoś na to mi wygląda :D Nieważne zresztą. Gemini Rue (jak dla mnie - zważcie... jak dla mnie!! :tak: ) jest całkiem przeciętną przygodówką z brzydką grafiką! I znowu... jak dla mnie, gdyby grafika była ładniejsza, to i gra byłaby trochę ponad przeciętność :P
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Anika
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Anika » 06 lipca 2015, 20:23

Bardzo długo zastanawiałam się, czy Gemini Rue dać 7 czy 8... Z jednej strony bardzo dobra fabuła, z drugiej strony grafika dla mnie była nie do zniesienia i bardzo zniechęcała mnie do dalszej gry. Szczególnie w momentach, kiedy ekran zaczynał się trząść... Wtedy musiałam aż momentami patrzeć w inną stronę, bo zaczynało mi się kręcić w głowie.
Fabuła mnie zaciekawiła, chociaż wg mnie w środku gry mogła być trochę nużąca, bo generalnie nic się nie działo. Dużo bardziej podobał mi się wątek Delta-6 niż Azriela.
Spoiler:

Chociaż mimo wszystko uważam, że potencjał gry został trochę zmarnowany, ze względu na to, że nie było odpowiedzi na kilka pytań, które wydawały mi się oczywiste już od początku.

Spoiler:

Trochę też za duże zamieszanie z tym planem miasta, za dużo chodzenia w tę i z powrotem, a na dodatek pominięcie animacji chodu klawiszem Esc... Podwójne kliknięcie byłoby dużo lepsze.
Co prawda gra ma zupełnie nie moje klimaty (tak samo jak Alternativa), ale dzięki wplecieniu w nią wątków filozoficznych/egzystencjalnych stała się dla mnie dużo ciekawsza.
Ostatecznie grafika była w stanie przytłoczyć dla mnie nawet tę historię... Była okropna.
Zręcznościówki mi bardzo nie przeszkadzały, a nawet dobrze się przy nich bawiłam :P
Podsumowując, moja ocena to 7/10. (Ale gdyby nie ta grafika to byłoby 9/10...Więc jeśli komuś nie przeszkadzają minusy wizualne to śmiało może sięgnąć po tą grę).

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 25 lipca 2015, 18:18

Ocena : 8/10

Opinia:
Podchodziłem sceptycznie do tej gry - grafika, wszystko dzieje się w przyszłości, więzienia, sci-fi nie moje klimaty. Lecz jak tylko zacząłem grać to od razu przeszedłem prawie całą grę za jednym zamachem - musiałem się opanować i zrobić kilka dni przerwy, bo nie chciałem jej przechodzić od razu po pierwszym włączeniu. Nie wiem co w niej takiego jest, może fabuła, może te wszystkie terminale i komunikatory, które tak polubiłem, ale na prawdę gra mi się bardzo podobała. Co do terminali to uważam, że nie zostały do końca wykorzystane, powinno być więcej rzeczy do sprawdzenia, zagadek, numerów seryjnych, osób itd. Rozgrywka, jak dla mnie za krótka, a cała gra za prosta, bo można ją przejść na prawdę bardzo szybko, gdyż każdy następny krok nasuwa się zaraz po poprzednim. Duży minus to elementy strzelania, choć nie było to takie złe po treningu, przychodziło to bez większych problemów. Ogólnie gra ze względu na Swoją fabułę i nietypowość (ta grafika i styl) strasznie mi się podobała. Myślę, że gra zasługuje ode mnie na mocną ocenę 8/10, może jakbym jej tak szybko nie przeszedł to byłoby 9/10, ale gra jest po prostu za krótka :/
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód

Postautor: PawelJasiak » 13 września 2016, 04:34

9/10

Zakończenie i morał pozostają długo w pamięci, i dlatego ocena tak wysoka.

Wróć do „Gemini Rue”