Flojd - jak uruchomić grę

Awatar użytkownika
Zagadka
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Flojd - jak uruchomić grę

Postautor: Zagadka » 20 sierpnia 2013, 15:24

FLOJD (THE FEEBLE FILES) – jak uruchomić grę

Obrazek

Poradnik opisuje jak uruchomić grę Flojd (The Feeble Files) na współczesnych systemach Windows, przy użyciu programu ScummVM.

1. Zainstaluj grę na dowolnym dysku twardym.
Na przykład E:\Gry\Flojd

2. Skopiuj zawartość każdej z płyt i wklej ją do katalogu z zainstalowaną grą (pliki należy nadpisywać). W folderze z grą powinny być wgrane wszystkie pliki ze wszystkich płyt.

Przy wersji dwupłytowej: Nazwy plików „voices” z obydwu płyt muszą zostać zmienione. Wklej najpierw do folderu z grą plik „voices” z pierwszej płyty i zmień jego nazwę na „voices1”. Dopiero potem wklej do folderu z grą plik „voices” z drugiej płyty i zmień jego nazwę na „voices2”.

Przy wersji czteropłytowej: Nazwy plików „voices” z wszystkich czterech płyt muszą zostać zmienione. Wklejaj po kolei pliki z każdej z płyt i zmieniaj ich nazwy:
- „voices” z płyty pierwszej na „voices1
- „voices” z płyty drugiej na „voices2
- „voices” z płyty trzeciej na „voices3
- „voices” z płyty czwartej na „voices4

Obrazek
3. Pobierz najnowszą wersję programu ScummVM, który służy do uruchamiania starych gier przygodowych. Zainstaluj go i uruchom (program jest w języku polskim).
http://scummvm.org/downloads/

4. Na pasku menu po prawej wybierz ikonę „Dodaj grę”.
Obrazek
5. Poprzez kilkukrotne wciśnięcie ikony „W górę”, przejdź do okna z listą dysków.
Obrazek
6. Wybierz dysk, a następnie wejdź w katalog, do którego zostały wklejone pliki gry i naciśnij ikonę „Wybierz” (2 razy).
Obrazek
Obrazek

7. W głównym oknie programu pojawi się pełna nazwa gry. Zaznacz nazwę i kliknij na ikonę „Start”, by odpalić grę.
Obrazek
8. W oknie „Opcje” można wybrać ustawiania gry w zależności od własnych wymagań.
UWAGA: W przypadku wersji dwupłytowej podpisy pod obiektami w grze, jak i informacje w „Wyroczni/Oracle” (miejsce opcji, ekwipunku i informacji gry w lewym górnym rogu ekranu) zmienią język na angielski.
Anglojęzyczną wersję gry dopasowaną do współczesnych systemów można kupić w dystrybucji cyfrowej na stronie GOG.

Serdeczne podziękowania dla Urszuli za pomoc.
Ostatnio zmieniony 04 marca 2014, 19:17 przez Zagadka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przygodówka jest niczym innym, jak dobrą opowieścią, obleczoną w zajmujące zagadki, które gładko wpasowują się w historię i bohaterów, a do tego cieszącą wzrok i słuch" - Roberta Williams

Arewena

Re: Flojd - jak uruchomić grę

Postautor: Arewena » 02 października 2013, 20:25

Witam, mam taki problem, że bardzo chcę wrócić do tej gry jednak pojawia mi się błąd tuż po naciśnięciu "nowa gra" wyskakuje mi okienko z błędem, ze ScummVM nie może wczytać pliku Voices1.
Czy ktoś byłby na tyle miły, aby pomóc rozwiązać ten problem? :)

Arewena

Postautor: Arewena » 03 października 2013, 13:07

Już sobie poradziłam.
Dziękuję bardzo za dodanie informacji jak uruchomić tą grę...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 06 kwietnia 2014, 11:25

Gra uruchomiana pod scumVM, często się wiesza, oraz wyskakuje błąd, gdy jako Dolores mamy strzelać do strażników.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Wróć do „Flojd”