Flojd - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
13%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
25%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
4
50%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
13%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
Klariska
Publicysta

Flojd - ocena użytkownika

Postautor: Klariska » 05 stycznia 2012, 16:24

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Flojd - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 06 kwietnia 2012, 23:46

Ile nerwów straciłem przy automacie to moje ;)

Zaskoczyło mnie unicestwienie kobiety w budce telefonicznej. Do tego momentu gra wyglądała na wesołą pozycję, jednak w tym konkretnym momencie wcale nie było mi do śmiechu. Mimo że byłem jeszcze wielokrotnie raczony śmiesznymi sytuacjami, dziwne uczucie towarzyszyło mi do końca. Myślę, że nie pasowało mi łączenie humoru z grozą. Momentalnie gra zmieniła swój charakter na poważniejszy... A może chodzi o niewykorzystywanie czarnego humoru w grach komputerowych? Naprawdę nie wiem...
Podobała mi się polonizacja z jednym małym wyjątkiem: głos rebeliantki był zdecydowanie zbyt cichy. Musiałem wstrzymywać oddech, żeby coś usłyszeć...
Do dziś żałuję, że się gry pozbyłem.

Ocena: 8/10.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 108 razy

Postautor: Urszula » 07 kwietnia 2012, 13:35

Gra nie była jakąś rewelacją, były czasówki pamiętam jak musiałam przemykać między piętrami ,żeby mnie nie złapali. Sterowanie tą dłonią było tak dziwaczne ,że dużo czasu mi zabrało nauczenie się kiedy mają być w dłoni jedna czy dwie kulki, aby coś wykonać. Graficznie całkiem znośna, choć czasem kolory biły po oczach, albo całkiem wściekle zielone wszystko w około, albo szaro bure. Pamiętam ,że musiałam korzystać z solucji ,bo ni jak nie rozwiązałam zagadki z planetami. Jednak jej długość była świetna. dzisiaj niestety można ją odpalić tylko pod Virtual PC, lub pod starym systemem. Pewnie jak bym nie była zbyt leniwa, uruchomiłabym ją ponownie, ale nie z sentymentu, tylko dla przypomnienia czy ciekawości, jak teraz bym ją widziała. Moja ocena 7/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Humunculus
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Humunculus » 16 stycznia 2013, 11:15

Najtrudniejsza gra mojego dzieciństwa. Przy automacie spędziłem bite dwa tygodnie (jak nie więcej). Bardzo mi się podobało nawiązanie do komunizmu, ale to tyle, żadnych więcej plusów tam nie znalazłem. 7/10
Świat jest jedną wielką maszyną,
Maszyną dla świń.

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 16 stycznia 2013, 20:54

Brrr, automat... nie pamiętam, chyba go w końcu pobiłem quicksave'owaniem? Masakra, i ten limit czasu... Ogólnie gra trudna, ale satysfakcjonująca, ze sporą dawką klimatu, fajnym uniwersum, postaciami (robot-psychopata wymiata!) i długości 3, 4 współczesnych gier. Dobrze dobrano aktora do dubbingu głównego bohatera, ale część pozostałych kwestii nagrano fatalnie. Warto się pomęczyć nad uruchomieniem aby pomęczyć się nad grą :E
8/10
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
Kurhhan
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: Kurhhan » 26 lutego 2015, 18:54

Jedna z najtrudniejszych tego typu przygodówek w jakie grałem , niestety nigdy nie ukończyłem. W dzieciństwie byłem za cienki, teraz problemy technicznie. Scumm coś nie za bardzo dobrze współpracuje z wersją PL którą posiadam, różne dziwne problemiki a na końcu sejwy wyparowały (byłem w miejscu gdzie trzeba stworzyć miksturę wybuchową). A tak to podobało mi się prawie wszystko, duża różnorodność perypetii, ciekawa intryga i ten nieuchwytny klimat.

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40

Postautor: Shadow » 26 lutego 2015, 22:29

Dosyć trudna przygodówka, ile to ja się natrudziłem z automatem do gier, 2 tygodnie męczyłem się z tym ustrojstwem. A poza tym wkurzać mogły elementy zręcznościowe, ale cała reszta, zagadki, fabuła, postacie były na poziomie. Ja da w ankiecie dałem 7/10.

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 31 sierpnia 2016, 00:00

6/10

Na początku jest super, ten ośrodek "prania mózgu" jest zrobiony genialnie, dalej jest trochę słabiej i zaczyna się robić jakby wymuszona długość. Ale ogólnie polecam.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 38 razy

Postautor: earwig11 » 09 listopada 2016, 11:50

Wreszcie i ja zagrałem w Feeble Files w ramach cyklu: nadrabianie klasyków. Gra długa i trudna, przy jednoczesnej dużej dawce czarnego brytyjskiego humoru. Na początku dobija nieintuicyjny interfejs i powolność w rozgrywce. Przydałby się jakiś dwuklik na szybkie poruszanie. Nie podobały mi się również niepotrzebne czasówki. Z kolei automat nie był aż taki straszny jak sobie go wyobrażałem. Na prawie każdą minigrę istnieje sposób ułatwiający wygranie. Poza tym, nie trzeba wygrać całej kasy w jednym podejściu. Można zastosować trick Save & Restore znany już od czasów pierwszego Larrego. 7/10

Wróć do „Flojd”