Flight of the Amazon Queen - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
3
75%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
25%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Flight of the Amazon Queen - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 06 stycznia 2012, 18:11

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Flight of the Amazon Queen - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 06 kwietnia 2012, 23:44

Ojej, z tego tytułu pamiętam tylko początkowy etap z przebieraniem się za kobietę. Gra nie utkwiła mi w pamięci, nie wyróżniała się jakoś na tle innych produkcji. Ot, całkiem sympatyczny produkt.

8/10

PS. Czytałem ostatnio pozytywne opinie na jej temat, dlatego chciałbym jeszcze do niej wrócić (grałem na Amidze). Może ocena podskoczy? A może wręcz przeciwnie?
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Rot Happy

Postautor: Rot Happy » 14 września 2017, 18:48

Zapomniana i nie do końca doceniona produkcja. Niesłusznie, biorąc pod uwagę jej jakość i "zasługi" w szeroko pojętym gatunku gier przygodowych.
Owszem, Flight of the Amazon Queen czerpie garściami z kultowych poprzedników, jednak robi to nad wyraz dobrze. Fabuła jest trochę zbyt prosta i naiwna, jednak same logiczne, pomysłowe zagadki i związane z nimi środowiska - najwyższa klasa. Szczególnie świątynia to wprost idealnie trafiające w moje gusta miejsce. Mało dialogów, odosobnienie i tona logicznych, środowiskowych "problemów". Humor nie zawsze trzyma równy poziom - nie ma tej lekkości a finałowa dolina to tylko kilka plansz, jednak biorąc pod uwagę całość rozgrywki - żelazny klasyk połowy lat dziewięćdziesiątych. Fani Monkey Island czy Indiana Jones and The Fate of Atlantis nie powinni czuć się zawiedzeni.

W ankiecie, ocena osiem.

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 27 października 2017, 03:05

8+/10

Przemiłe zaskoczenie :) na grę trafiłem przeglądając zasoby GOG - jest tam darmowa. Okazało się, że jest to lekka gra, w której wyraźnie zaznacza się ślad nie tylko wielkich klasyków lat 90', ale też postacią Indiany Jonesa, na którym wyraźnie wzorowany jest główny bohater. Największym plusem gry są bardzo logiczne (chociaż niezbyt trudne) zagadki. Ani razu w czasie gry nie miałem tego denerwującego wrażenia, że nie wiem skąd się coś wzięło bądź też że zrobiłem coś właściwie przez przypadek. Fabuła jest przerysowana, ale taka była przyjęta konwencja i z tego się wywiązuje wyśmienicie. W związku z tym ode mnie 8 z mocnym plusem. Zdecydowanie polecam przejść :)

Wróć do „Flight of the Amazon Queen”